Autor Zpráva
quatzael
Profil
Lze nějak v databázi vybrat všechny sloupce (z různých tabulek kde se vyskytují) a
1) přejmenovat názvy těchto sloupců
2) změnit délku řetězce
mimochodec
Profil
quatzael:
Když to uděláš ručně přes phpmyadmin, zobrazí se příkaz, který se provedl. Ten pak můžeš jednoduše upravit a poslat na další tabulky.
quatzael
Profil
mimochodec:
jenže já nejdřív potřebuju vyhledat ty sloupce, který se nacházejí ve více tabulkách.. A udělat to u všech naráz. O to jde.
Dusann
Profil
Stĺpce vyhľadáš cez information_schema:

SELECT  table_name, column_name FROM information_schema.`COLUMNS` WHERE table_schema='mydb' AND data_type='varchar';
mimochodec
Profil
quatzael:
jenže já nejdřív potřebuju vyhledat ty sloupce, který se nacházejí ve více tabulkách.. A udělat to u všech naráz. O to jde.

Takže chceš prohledat více tabulek a najít v nich sloupce se stejným názvem? To je ale úplně jiné zadání, že? Tak ještě vysvětli, co myslíš tím "změnit délku řetězce".
quatzael
Profil
mimochodec, Dusann:
Jo, možná jsem to špatně vysvětlil. Potřebuju vyhledat všechny sloupce, které mají název např. "vlastnosti" (a vyskytují se ve více tabulkách) a přejmenovat je na např. "popis".
Dusann
Profil
No veď použi query ktoré som napísal vyššie a uprav si filtrovanie podľa potrieb. Napríklad filtruj podľa column_name. Štruktúru tabuliek potom budeš manuálne upravovať podľa toho výpisu.

Alebo pokiaľ tých tabuliek kde to treba meniť máš naozaj veľa, tak si to vyrieš na aplikačnej úrovni cyklom z ktorého budeš posielať ALTER TABLE.
quatzael
Profil
Dusann:
A bude to fungovat, i když tam nezadám to table_name?
Kajman
Profil
quatzael:
A bude to fungovat, i když tam nezadám to table_name?

Ano, ve where nemusí být jméno tabulky omezené.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0