Autor Zpráva
youfou
Profil


Potřeboval by jsem pomocí dotazu vypsat top hráče v bodováni. To znamená nick | počet golu | počet assistenci | součet golu a asistenci

Nejvíce gólu jsem jednoduše vypsal takto:
SELECT strelec,COUNT(strelec) as pocetGolu FROM goly GROUP BY strelec ORDER BY pocetGolu DESC

Ale dostat do toho assistence to se mi již nepovedlo. Neví někdo jak na to ? Díky za odpovědi :p

Moderátor Joker: Netýká se PHP, ale databáze. Přesunul jsem z PHP do databází a změnil titulek z „Php sčítaní“
Kajman
Profil
Něco jako
SELECT nick, sum(pocetGolu) golu, sum(prihravek) prihravek, ifnull(sum(pocetGolu),0)+ifnull(sum(prihravek),0) soucet from
(
  SELECT strelec    as nick, COUNT(strelec) as pocetGolu, 0                 as prihravek FROM goly GROUP BY strelec
  UNION ALL
  SELECT asistence  as nick, 0              as pocetGolu, COUNT(asistence)  as prihravek FROM goly GROUP BY asistence
  UNION ALL
  SELECT asistence2 as nick, 0              as pocetGolu, COUNT(asistence2) as prihravek FROM goly GROUP BY asistence2
) x
WHERE nick IS NOT NULL
GROUP BY nick
ORDER BY soucet DESC, golu DESC

Ale místo nicků si do té tabulky ukládejte raději id hráčů. A pokud máte různé sezóny, tak si musíte doplnit 3x podmínku where na tabulce goly s provázáním s id_zapasu.
youfou
Profil
Jasný moc děkují velice mi to pomohlo :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0