Autor Zpráva
VaKvas
Profil
Zdravím a prosím o pomoc s dotazem do db.

Mám tabulku faktur:
číslo, datum zdan. plneni, datum splatnosti, firma, číslo zakazky, predepsano, zaplaceno..

potřebuji vystup pohledávek s historii všech, krere nemaji vyrovnane saldo celkem po splatnosti.

Tedy pokud nesedi suma za predpis se sumou za zaplaceno podle cisla zakazky, tak potrebuji vypsat vystavene faktury razene podle zakazky a dat zdan. plneni.. tedy:

zakazka - mesic - predepsano - zaplaceno
111 - 1 - 2000 - 2000
111 - 2 - 2000 - 2000
111 - 3 - 2000 - 0
112 - 1 - 1500 - 1500
112 - 2 - 2500 - 0
113 - 1 - 1500 - 0
atd.....
ale jen u tech, kde není vyrovnano CELKEM predepsano minus celkem zaplaceno po splatnosti za cislem zakazky...

Moc dekuji za pomoc
Kajman
Profil
Mají se tedy vypsat všechny faktury k zakázkám, kde není alespoň jedna zaplacená faktura po splatnosti?
VaKvas
Profil
V podstate ano.
Moje představa je, ze si nejak vypocitam saldo.. tedy predespane castky minus zaplaceno, vzit v potaz splatnost, a pokud to u nektere zakazky není v poradku, tak vypsat historicky všechny faktury aby byl videt vyvoj platebni morálky...
Keeehi
Profil
SELECT * FROM faktury WHERE zakazka IN (SELECT DISTINCT zakazka FROM faktury WHERE zaplaceno < predepsano AND splatnost < NOW())
VaKvas
Profil
Tak upravil jsem dotaz na:
SELECT * FROM mrp WHERE cislo_zak IN (SELECT DISTINCT cislo_zak FROM mrp WHERE sum < predpis AND datsplatno < NOW()) AND davka = 2014 ORDER BY firma, datzdanpln

davka je jen symbol pro identifikaci davky z ucetnictvi, a nezaplacene faktury se prevadeji vždy do nového roku.. tedy by to mělo stacit.. aspoň se to tak jevi...

Pochopil jsem to doufam spravne.. ten subselect je ze stejne tabulky...
Keeehi
Profil
VaKvas:
Pochopil jsem to doufam spravne.. ten subselect je ze stejne tabulky...
Ano, to mi vypadlo. Už jsem to opravil.
VaKvas
Profil
Vypada to, ze to dela co potrebuju ... :-)
Diky moc !!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0