Autor Zpráva
Chatík
Profil
Dobrý den.
měl bych velkou prosbu o složení dotazu do databáze.
Vím co chci ale vůbec nevím jak ten dotaz složit.
Pro představu zde obrázek, v obrázku je i nápsáno jak by to mělo být. Pod obrázkem ještě bude zkopírovaný text z obrázku pro lepší přečtení.
http://www.nahraj-obrazek.cz/di-814253685618.png


* jak je vidět první dva řádky se shodují, teď oč jde. Jde mi o to že z tabulky zahranicni by se měli porovnávat Title a skladba pokud existují tak po té porovnat Contentgroup s interpret, pokud se shodují nedělat nic.
Pokud se ale najde shoda jen v Title a v Skladba a není shoda v Contentgroup a interpret tak by to mělo do tabulky lyrics přidat další řádek s názvem skladby(skladba) + interpreta který by měl být z tabulky zahranicni a zkopírovat text
který je v tabulce lyrics pod stejným názvem skladby ale pod jiným interpretem. Tzn. nyní by měl dotaz udělat to že zapíše po kontrole id=53, interpret=Karel Got, text_id=3,
Skladba=pec nám spadla a do sloupce skladba by měl být zkopírován text z už existujícího názvu skladby, tzn. z 1 řádku. Já doufám že jsem to popsal vše správně.
Jak by měl dotaz pro kontrolu i následný zápis vypadat. Chtěl bych to provádět jen v MyAdminu takže nechci používat žádné php. Budu moc vděčný, protože na tohle jsem opravdu krátký.
mimochodec
Profil
Chatík:
Jde o zřetězení dvou podmínek. Co je na tom složitého?

if ($a == $b) {
  // prvni podminka splnena
    if ($c == $d) {
      // druha podminka splnena
    } else  {
      // prvni podminka splnena, druha ne
    }

} else  {
  // prvni podminka nesplnena, druha se nevyhodnocuje
}

Chtěl bych to provádět jen v MyAdminu takže nechci používat žádné php.
Tady ti ne úplně rozumím. Děláš web s nějakou logikou, který bude fungovat bez php?
Chatík
Profil
mimochodec:
Nechci to dělat pomocí scriptů.
Chtěl bych SQL dotaz který to udělá hromadně v MyAdminu.
Keeehi
Profil
Jak už jsem psal v jiném tématu, máte naprosto nevhodně navrženou databázi. Z toho důvodu je pak potřeba vytvářet složité dotazy na které nestačíte. Takže jenom proto, že se vám to nechce předělávat to za vás musejí řešit jiní. Za mě je to tedy naposledy co se vám budu snažit pomoct s touto databází než se rozhodnete to dělat správně.

K problému:
Chcete vložit data z jedné tabulky do druhé. Na to je v SQL konstrukt INSERT ... SELECT ...
Ten select musí vypsat to, co chcete do te druhé tabulky vložit. Vyfiltrování řádku se provádí klasicky pomocí WHERE v tom SELECTu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0