Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Spájam dve tabuľky pomocou leftJoin(). táto funkcia má mať 4 parametre leftJoin("do_ktorej_tabulky_joinujem","prva_cast_ON","operator","druha_cast_ON"). Výsledok vyzerá asi:

LEFT JOIN table ON (prva_cast=druha_cast). Keďže však toto, čím spájam sa volá rovnako v oboch tabuľkách, potrebujem to prerobiť na
LEFT JOIN table USING (team_id) ale neviem ako na to. Nevie niekto pomôcť? V dokumentácií som o USING nič nenašiel a príde mi blbé dávať aliasy tabuľkám, ak sa to dá spraviť cez USING
Keeehi
Profil
jefitto44:
Když se jmenují ty sloupce stejně, tak můžeš použít USING ale není to povinnost. Vždy můžeš použít ON naprosto nezávisle na tom, zda se se sloupce jmenují stejně nebo ne. Prošel jsem zdrojové kódy a nikde jsem na USING nenarazil.
jefitto44
Profil
Jake zdrojove kody?

Ak použijem ON na rovnake stlpce, tak im musim dať prefixy.... a tomu som sa práve chcel vyhnúť
tiso
Profil
table1_name.prva_cast_ON, table2_name.druha_cast_ON
Keeehi
Profil
jefitto44:
Jake zdrojove kody?
No larevelu přece, jaké jiné.

Ak použijem ON na rovnake stlpce, tak im musim dať prefixy
Pokud prefixem myslíš určení o jakou tabulku jde, tak ano. To ale není žádné přejmenovávání jen přesnější určení.

Query Builder z Larevelu prostě USING neumí. Pokud vyžduješ USING, tak máš pár možností:
- napsat si dotaz sám a nepoužívat query builder
- možná by to tam šlo propašovat pomocí laravel.com/docs/4.2/queries#raw-expressions
- založit na githubu issue a doufat, že někdo podporu pro using dopíše
- forknout framework, dopsat si podporu sám a nakonec vytvořit pull request

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0