Autor Zpráva
Sobky
Profil
Zdravím, chcel by som vedieť či je možné do databázy ukladať php script. Lebo som to skúšal ale vypíše mi to ako text nie echo čo som tam uložil.
Používam TinyMCE editor a ten to vkladá do php...
Joker
Profil
Sobky:
Tak po načtení z databáze se ten skript musí ještě vyhodnotit.
Pokud je opravdu potřeba mít skripty v databázi, jejich načtení je pak jedna z mála situací, kdy se skutečně má použít funkce příkaz eval.
Keeehi
Profil
Sobky:
Rád bych zdůraznil, že je to velmi nebezpečné. Pokud se někde objeví chyba a útočníkovi se podaří něco do databáze zapsat, tak za normálních okolností půjde o javascript. To je sice nepříjemné ale nemusí to být fatální. Pokud se mu však podaří něco zapsat do tvé databáze tak získá absolutní kontrolu nad tvými stránkami.
Alphard
Profil
Nejde jen o bezpečnost, jde i správu kódu, vždyť toto řešení (pokud nejde o naprosté triviality) značně zkomplikuje udržování závislostí, nasazovací mechanismus a sníží schopnosti IDE napovídat a refaktorovat.

Jak jsem pochopil dotaz, cílem je pomocí WYSIWYG editoru něco vkládat do článku, např anketu, nevím. Myslím si, že tady použití eval není vhodné, měl by být vytvořen jazyk, který umožní vložení vygenerovaného kódu komponenty na patřičné místo článku.

<?php ?> v databáze nefungujú
Což je ve výchozím stavu naprosto správně.
Sobky
Profil
Tak ja som tam len chcel napísať include... Ale asi t bude lepšie spraviť inak
Alphard
Profil
Sobky:
Ale asi t bude lepšie spraviť inak
Určitě. Přerušení echo, naincludování souboru, pokračování echo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0