Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Ide o program, ktorý je údajne ideálny na správu databáz a pridávanie kadejakých queries. Jeho prednosťou je to, že sa vie priamo pripojiť na DB a natiahnuť ju do PC, tak sa s ňou dá robiť.

Ibaže sa nedá. V tom programe som doteraz neprišiel na to, ako sa tam dá napr. vyhľadávať (niečo ako v PHPMYADMIN políčko search (LIKE, LIKE% atď)). Podľa mňa je to dosť brak a tak sa chcem spýtať, či nemá niekto skúsenosti s nejakým podobným programom, ktorý by vedel takto spravovať databázu, ale tak, aby som nemusel dva týždne čítať dokumentáciu, ako sa program používa. Zjednodušene povedané - hľadám niečo ako vytuningovaného PHPMYADMINA
juriad
Profil
Problém je v tom, že lidi, kteří databáze opravdu spravují (tedy ne lidi, kteří správě říkají něco pošolíchat po hodinovém hledání na Googlu, a když se to nepovede, tak to zkusíme jinak), ovládají SQL. Takže oni sami nepoužívají tato políčka, protože skoro vždy chtějí napsat nějaký sloužitější dotaz (s dalšími podmínkami a joiny).

MySQL navíc není databáze, která by se používala pro nějaké kritické aplikace, takže tam většině lidí správa skrz PHPMyAdmin docela postačuje. Uvědom si, že MySQL se hodně používá na hostinzích, které nepovolují přístup k databázi zvenku (to je pro administrátora databáze neslýchané). MySQL používají hodně amatéři a ti nejsou ochotní zaplatit za špičkový nástroj a sami si jej nevytvoří.

Tedy ty se řadíš do kategorie, na kterou software nikdo necílí. Někdo, kdo potřebuje pomocnou ruku, ale nechce vědět, co se skutečně děje; někdo, kdo chce spravovat databázi plnou dat stylem „hele čudlík“. Jak můžeš vědět, že program provede, to co ty chceš, aniž by sis přečetl dokumentaci? Jak víš, že to, co chceš provést je skutečně ta správná akce? Tvůj omyl tě může přijít pěkně draho.

Nevím jak Workbench, ale většina jiných profesionálních nástrojů před provedením jakékoli akce zobrazí SQL dotaz, který bude provádět právě proto, aby administrátor zkontroloval, že je to přesně to, co míní vykonat.
jefitto44
Profil
A keby si radšej vymenoval niektoré jiné profesionálne nástroje, že ich posťahujem a vyskúšam?

MySQL že je databáza pre lamy? A čo facebook, yahoo, youtube? To sú riadni amatéri, že používaju mysql, však?
juriad
Profil
jefitto44:
Neříkám, že je pro lamy, jen že ji používají i lamy. To je důvod toho, že skladba software pro ní je odlišná. Existuje velké množství software, který umí běžné věci, ale ne ty pokročilé. Neexistuje u ní přirozená bariera jako třeba v případě Oracle, kde si bez nějaké úvodní znalosti neškrtneš (už nainstalovat a rozběhnout ji je často problém).

Hledej na Google „mysql administration tool“, najdeš velké množství seznamů, z nich si vyber.
Kajman
Profil
jefitto44:
Také se můžete podívat do staršího vlákna Program na správu databází MySQL

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0