Autor Zpráva
Snipo
Profil
Čaute, riešim jeden problém pri návrhu databázy. Ide o jednoduchú databázu automobilov ktorá by mal obsahovať výrobcu, model a VIN číslo daného auta. Zatiaľ mám toto: http://projekty.sbcode.sk/asw-zadanie.png. No tu nastáva problém, plánujem pridať ďalšiu tabuľku s názvom napríklad "automobily" kde by som VIN číslo spojil z ostatnými informáciami.

Napadajú ma dva spôsoby:
1. Do novej tabuľky automobily pridám cudzí kľuč ako id z tabuľky rel_vyrobca_model, kde by som potom musel pri selecte robiť 3 joiny
2. Alebo pridám 2 cudzie kľúče ako id-čka z tabuliek výrobcovia a modely kde by mi potom stačili 2 joiny

Poprosím niekoho aby mi poradil to lepšie riešenie a prípadne aj dôvod. Taktiež sa môžte vyjadriť aj k celému návrhu, v databázach som začiatočník.
Kajman
Profil
Nestává se, že by jeden model automobilu měl více výrobců, proto nedává tabulka rel_vyrobca_model smysl a očekával bych id_vyrobce v tabulce s modely.
Snipo
Profil
No, neviem, pár krát som už niekde videl, že na aute spolupracovalo viac výrobcov. Podľa mňa je fajn mať takúto možnosť keby sa niečo také vyskytlo.
Alphard
Profil
Podle mě* dává smysl jedině vazba na id modelu, bez ohledu na provázání modelu s výrobcem. Vaše první ani druhá varianta mi nedává smysl, to by přece nefungovalo.

*Předpokládám, že auta jsou s modely ve vazbě N:1.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0