Autor Zpráva
Fastman
Profil
Zdravím,

SQLite nepoužívám, ale script který programuji používá čistě SQLite, nepoužívá normální SQL. Proto bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví, když vyberu všechny informace o uživateli z databáze, tak jak si vybrat konkrétní položku?
Příklad:
local SQL_Zjistuji_informace = sqlite3_query("database_ucty.db", "SELECT * FROM ucty WHERE uzivatel LIKE 'Lenka');

Tím vytáhnu všechny informace z databáze o Lence např.: (Bydliště, Rodné číslo, Důvod) - tyto věci jsou smyšlené, slouží jen jako příklad.
Jak získám ze všech informací jen konkrétní položku/informaci např.: Bydliště, myslím, že v SQL je to funkce mysql_fetch_row.

Děkuji za odpovědi.
Kajman
Profil
Místo select * from chcete použít select bydliste from?
Fastman
Profil
Tohle vím, ale to bych potom vybral jen 1 konkrétní položku. Když budu chtít vybrat i jiné informace, tak bych musel zas psát query. Našel jsem něco takového, tak to zkusím - http://php.net/manual/en/function.sqlite-fetch-array.php
juriad
Profil
Fastman:
Takže dotaz ti vrací více řádků, každý řádek obsahuje jednu informaci (jeden pro Bydliště, jeden pro Rodné číslo, jeden pro Důvod)?
Pokud ano, tak prostě v PHP budeš muste mít cyklus, který projde jednotlivé řádky výstupu dotazu. Ano, použiješ tu funkci, kterou jsi zmínil.
Keeehi
Profil
funkce sqlite3_query podle dokumentace v PHP neexistuje. Nejblíže tomu je akorát SQLite3::query
Takže ke se vzala funkce sqlite3_query? To je z nějaké knihovny? Pak by se chtělo podívat do dokumentace té dané knihovny a zjistit, co a jak se má volat pro získání výsledků. Nebo je to tvoje funkce? Pak by to chtělo nám ukázat její obsah.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0