Autor Zpráva
Natálieeeee
Profil *
Zdravím, mám takovou speciální otázku. Můj webhosting podporuje pouze databáze mysql o maximální velikosti 2GB. Co dělat když mi to nestačí? Není nějaký způsob jak mysql nahradit za něco jiného co bude mít větší prostor a bude to fungovat jako mysql? Moc děkuji za jakoukoliv radu
mimochodec
Profil
Možná bych se nejdřív zeptal: 2 GB jsou docela dost. Není tam nějaká neefektivita jako třeba soubory v databázi?
Natálieeeee
Profil *
Právě že všechny soubory potřebuji. Už jsem to ořezala o veškerá nepotřebná data. Opravdu mi to nestačí.
czechiaa
Profil
Co soubory ukládat radši na FTP?
Ulehčíte databázi, soubory budou dostupné i mimo databázi.
Natálieeeee
Profil *
To jsem právě dělala, ale píšou mi z webhostingu že mám moc souborů. Proto mi napadlo mysql ale to má zase jen 1gb velikost.


Respektive 2 gb po připlacení, ale stejně mi to nic nevyřeší.
juriad
Profil
Natálieeeee:
Databázi nemůžeš jen tak něčím nahradit (pokud to nemá být stokrát pomalejší).

Co je to za hosting, který omezuje počet souborů? Není to náhodou omezení na počet souborů v jednom adresáři? Pokud ano, tak stačí soubory rozkládat do různých adresářů třeba podle prvních dvou znaků názvu.

Zkus kontaktovat hosting, ať ti nabídnou řešení. Pokud nenabídnou, nashle a jdi jinam. Další možností je pořízení si VPS, kde nebudeš limitovaná ničím, jen svými znalostmi.
mimochodec
Profil
Moc souborů? To by mě zajímalo, co to je za web. Radou ale asi nepomůžu. Na hostingu, kde je omezení počtu souborů, si pravděpodobně jiný typ databáze nenainstaluješ.
Natálieeeee
Profil *
Je to omezení na počet souborů v jednom adresáři.
juriad
Profil
Natálieeeee:
Tak použij moji radu. Rozděl soubory do mnoha adresářů podle nějakého pravidla, které zajistí, že se do nich soubory budou rozmisťovat pokud možno náhodně. Může to být podle posledních dvou číslic ID objektu, kterému soubor patří, nebo podle prvních dvou znaků názvu, podle pár znaků hashe souboru.
Natálieeeee
Profil *
Jenomže když vytvořím adresář příklad "anketa" A do toho nahraju třeba 5000 složek a v každé bude 5000 souborů, tak bude stejně zase problém proto že je v adresáři "anketa" celkem 25000000 složek a souborů celkem , a může bejt jenom několik tisíc najednou.
juriad
Profil
Natálieeeee:
Podle mě to takto nepočítají. Opravdu by se mělo jednat jen o každý jeden adresář zvlášť bez ohledu na podadresáře. Poptej se.
mimochodec
Profil
Buď ten web reálně potřebuje 25 miliónů souborů a pak je pořízení VPS zanedbatelná záležitost, nebo to ve skutečnosti potřeba není.
Sitole
Profil
Tolik souborů? To stahuješ databázi Google? Nebo ses vrátila z budoucnosti, kdy bude mít JPW.cz 25000000 článků a Yuhů bude mít místo hlavy akvárko?
Opravdu si nedokážu představit co tam vlastně skladuješ.
Na uložení dat ve sytlu ID, nebo jmen uživatelů se použivá právě Mysql.
Krakatoa
Profil
Tak použij sqlite.
Natálieeeee
Profil *
Krakatoa:
To také nepůjde. Psal jsem na podporu a prý je limit pro databáze 1gb. Víc prý není co řešit.
Kubo2
Profil
Natálieeeee:
To také nepůjde. Psal jsem na podporu a prý je limit pro databáze 1gb. Víc prý není co řešit.
SQLite samozrejme použiť pôjde, pretože je to databáza bez databázového serveru -- sídli ako binárny súbor na disku resp. na tvojom FTP. Každý súbor predstavuje samostatnú databázu. V porovnaní s MySQL je SQLite dosť okresaná verzia normálneho databázového systému, no pre bežné webové účely by mala dostačovať.

V PHP je zabudovaný SQLite driver dostupný ako PHP modul. So SQLite sa dá v PHP štandardne pracovať využitím dvoch rozhraní, a to sú sqlite3 a pdo_sqlite.
Martin2
Profil *
juriad:
Podle mě to takto nepočítají. Opravdu by se mělo jednat jen o každý jeden adresář zvlášť bez ohledu na podadresáře. Poptej se.
VPS hostingy velmi často limitují inody. Ty se počítají bez ohledu na adresářovou strukturu. Většinou to není problém, protože pokud nejsou soubory velmi malé, narazí web dřív na limit bajtového prostoru.

Natálieeeee:
celkem 25000000 složek a souborů
Jsou dvě možnosti. Buď je tvůj web v některých směrech extrémně neefektivní, nebo opravdu potřebuje úložiště takto monstrózních rozměrů. V druhém případě tě nebude žádný konvenční hosting na světě tolerovat, protože budeš velmi brzo narážet na další jeho limity. Psané i nepsané.
Davex
Profil
Natálieeeee:
Psal jsem na podporu a prý je limit pro databáze 1gb.
Tak bys mohl vytvořit víc databází a ukládat to podle nějakého klíče do různých databází.
yFang
Profil
Natálieeeee:
Tak použij nějakou externí službu jako je třeba Amazon S3.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0