Autor Zpráva
tester
Profil *
Nainstaloval jsem si wamp server a rozjíždím starší stránku ke které potřebuju zpřístupnit databázi. V adresáři
wamp_24\bin\mysql\mysql5.6.12\data mám adresář který by měl obsahovat ty tabulky k mému projektu. Ale když jsem se přihlásil do phpmyadmin jako root (bez hesla) tak tam vidím jen jednu tabulku: test a ta je prázdná. Jak se dostat k těm tabulkám?
Kajman
Profil
Máte starou databázi i vyexportovanou do sql souboru?
tester
Profil *
ne. Myslím že by to měla být ta samá verze wampu a databáze protože novější nemohu nainstalovat na XP. Takže mám verzi wamp 2.4 a mysql 5.6.12


navíc je to ve stejném adresáři s číslem tak by to mělo jít načíst snad
Kajman
Profil
Zkuste pohledat "restore mysql database from data folder", snad něco takového zafunguje. Většinou se instaluje mysql, zastaví se a až potom se nahrávájí původní data do nové instalace. Postupy se liší i podle úložiště.
tester
Profil *
Viděl jsem video a tento link:
serverfault.com/questions/250559/how-to-restore-mysql-database-from-the-physical-files
pokud jsem to správně pochopil tak se doporučuje akorád nastavit oprávnění pro čtení složky a souborů, jenže s tím na Windows nemám problém, oprávnění tam nastavená jsou. Příště už budu provádět migraci tak jak to ukázal na videu zde
www.youtube.com/watch?v=k2m0TqtNK4Q
tester
Profil *
Našel jsem čerstvější zálohu dat a s tím i verzi mysql, kterou jsem používal. Nainstaloval jsem starý wamp a dokonce jsem zjistil že databáze byla zaheslovaná takže bez hesla se tam nedalo připojit.

Tak to zkusím zazálohovat.

Dotaz: když tabulka obsahuje sloupec s binárními daty provádí se sto standardně nebo jinak? Nějak se mi nezdá že by bylo moudré do txt souboru s sql příkazem ukládat takové data. Nebo se celá databáze vyexportuje do samostantného datového binárního souboru a pak se to naimportuje?
Kajman
Profil
Při záloze se binární data encodují. Zaberou tak více bytů, ale soubor se korektně zobrazí i v textovém editoru.
tester
Profil *
Ještě k té záloze. Jaký typ zálohy je bezpečnější z hlediska správnosti znakové sady? Aktuálně když spustím phpmyadmin tak mi nezobrazuje správně znakovou sadu. Databáze je nastavena na utf8_general_ci v jakém kódování jsem to ukládal do db ale zatím nevím. Diakritika se mi na phpmyadmin nezobrazuje správně. Takže pokud bych použil volbu SQL a zkopíroval ten vygenerovaný kód domnívám se že by pak během vkládání dat do nové db mohly nastat potíže že by se to uložilo v jiném kódování. Jak tedy postupovat aby tento problém nevznikl? Dík.
Kajman
Profil
Pokud je diakritika špatně už na staré databází (při pohledu na data v phpmyadmin nebo admineru), bylo asi špatně nastavené kódování pro spojení stránek s databází.

Pokud jste nenastavoval set names, tak bylo pro spojení asi použito latin1. Zkusil bych tedy databázi stáhnout přes mysqldump v kódování latin1 (--default-character-set=latin1) a ve výsledném souboru přepsat na jeho začátku set names latin1 na set names "skutečné kódování diakritiky" (nejspíše kódování stránek, ze kterých se tam data ládovala).

Další variantou je změna přímo v databázi (vhodná záloha)
Převod kódování MySQL
tester
Profil *
Nic podstatného v té databázi není, je tam jen pár zkušebních dat. Já ji potřeboval jen abych věděl jaké jsem udělal změny na struktuře tabulek. Data si vyplním sám. Takže tomu dám kódování general czech ci a příště se to snad uloží správně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0