Autor Zpráva
Lukáš66666
Profil
Zdravím, mám vps kde mám jeden web a do včera to jelo v pohodě je tam jen pár jednoduchých dotazů typu SELECT INSERT atd. Jenže od včera to neustále ukazuje zatížení MySQL přes příkaz top na 160 % což nechapu. VPS pořád padá a já nevím co s tím.
Průměrně tam bývá připojených tak 40 lidí současně.
Napadlo mě změnit nějaké hodnoty v konfiguraci mysql, ale nevím co by bylo vhodné změnit, abych to ještě více nepokazil.
Kajman
Profil
Máte možnost podívat se do procesů mysql, co tam běží?

dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/show-processlist.html
Lukáš66666
Profil
Kajman:
Pokud máte na mysli příkaz show processlist tak ten jsem zkoušel jenže tam se objevuje nejčastěj jen jeden příkaz a to SELECT COUNT(id)..... a ten prověřuje jen jestli přihlašený uživatel má záznam v jedné tabulce. (něco jako kontrola jestli má článek v oblíbených)
Ale do teď to jelo v pohodě několik měsíců a teprve teď to začalo dělat problémy.
Kajman
Profil
Ostatní diskové operace nejsou zabržděné? Paměť stroje není přeplněná?

Asi bych v první fázi zkusil check table, případně repair table či optimize table. Pokud to nepomůže, tak můžete nahodit slow query log, třeba to pomůže najít problém.
Lukáš66666
Profil
Kajman:
Právě že vše ostatní se zdá být v pořádku. Paměť zaplněná také není.
Kajman
Profil
Pokud si myslíte, že je to konfigurací, mrkněte na
www.zdrojak.cz/clanky/zvysujeme-vykon-mysql-zmenou-konfigurace
Lukáš66666
Profil
Tak nevím. Na ten článek jsem koukal a zkusil jsem i přidat tu hodnotu Query_cache_type = DEMAND, a pak upravil SELECT dotazy na SELECT SQL_CACHE a myslel jsem že to třeba pomůže, ale zdá se mi to ještě horší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0