Autor Zpráva
tomas2245
Profil
Zdravím,

mám objednávkový formulár ktorý sa mi zapisuje do DB, mám tam stĺpce id(zákazníka), meno, priezvisko,...tovary, ... + do tejto tabuľky pridať aj stĺpec že celková cena... sem by sa to zapisovalo...
Potreboval by som tieto tovary vynásobiť nejakou cenou z ďalšej tabuľky kde budú stĺpce cena za kus, nad 100 kusov, nad 500, nad 1000...ale stanoviť k tomu aj podmienky ak je tovar > 100 = x €
tovar < 100 = cena_zakus €
tovar >500 = x €
tovar > 1000 = x €

potom na webe by som len privolal tú funkciu z DB [@celkovacena] a tam by sa mi to vypísalo :)

som v tomto začiatočnik, takže ak by sa našla nejaká dobrá duša ktorá by mi s týmto pomohla bol by som veľmi vďačný.. vďaka.. :)
ak niečo nie je z tohoto jasné alebo tak.. pýtajte sa :)
Hitman
Profil
Já bych to asi ošetřil v PHP:

if($tovar < 100){

$cena = $cena_zakus;

} else if($tovar >= 100 && $tovar < 500){

$cena = $cena_zakus*$x;

}
tomas2245
Profil
ja by som to chcel skôr cez tú databázu, má niekto nápad na realizáciu?
Alphard
Profil
Mně není jasná ta databázová struktura, přece nemůže být v jedné tabulce jméno zákazníka, větší počet zboží a ještě nějaké celkové ceny.

Pokud si do cenového číselníku vložíte ceny s úplnými intervaly (vždy od-do, přižemž první interval bude od 1 a poslední dostatečně velká hodnota), je ten dotaz docela triviální
select k.id, k.pocet * c.cena as celkova_cena from kosik k left join cenik c on k.id_zbozi = c.id_zbozi and c.pocet_od <= k.pocet and c.pocet_do > k.pocet

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0