Autor Zpráva
wazzir
Profil
Zdravím, chci se zeptat, zda se dají nějak spojit tabulky.
Resp. mám web s více subdoménami, a uživatelé na jedné subdoméně se musejí na druhé znovu registrovat.
Otázka tedy zní - Když se někdo na jedné subdoméně zaregistruje, a jeho jméno a heslo se v databázi zapíše do wp_users, může se zároveň zapsat do wp2_users? Nebo může více subdomén číst jen z jedné tabulky wp_users?
Děkuji za odpověď, Jiří.
Kajman
Profil
Kdybyste měl jednu instalaci wordpressu pro více stránek (domén), šlo by to asi jednodušeji - např. pluginem wordpress.org/plugins/multisite-user-management

Pokud máte více instalací, ale vše v jedné databázi, tak by možná šla udělat view.
create view wp2_users as select * from wp_users;
Možná pak bude někdy zlobit aktualizace wordpressu.
wazzir
Profil
Mám právě několik instalací wp v jedné databázi.
A kam bych měl hodit ten řádek view?
Taps
Profil
Do phpmyadmu nebo admineru.
wazzir
Profil
No... nešlo by to nějak z toho klasického webového mysql klienta co je od hostingu?
Nějak se v tom nevyznám


Tak jsem to tam hodil do konzole a vyhodilo mi to "#1050 - Tabulka 'wp2_users' již existuje"
user
Profil *
wazzir:
No... nešlo by to nějak z toho klasického webového mysql klienta co je od hostingu?

To bude pravděpodobně phpmyadmin
wazzir
Profil
Je to možný..
Každopádně zadal jsem to do konzole a vyhodilo mi to výše zmíněnou hlášku
Taps
Profil
wazzir:
máš 3 možnosti
1) použít jinou tabulku
create view wp3_users as select * from wp_users;
2) zkopírovat data z jedné tabulky do druhé
3) použít export dat z jedné tabulky a následný import dat do druhé tabulky
wazzir
Profil
To by sice šlo, ale musel bych to dělat pokaždé, když by se někdo zaregistroval.
Chtěl jsem to tak, ze by buďto oba weby četly z jedné tabulky, nebo by se registrace na jednom webu zapsala do obou tabulek
Taps
Profil
wazzir:
tak ideání je ten pohled co psal Kajman. Ten plugin jsi nezkoušel?
wazzir
Profil
No jak psal tak bych musel mít jednu instalaci wp pro více domén, jenže já mám pro každou doménu vlastní wp


Přeci někde v configu wp musí být napsáno odkud co to bude načítat ne?
Taps
Profil
wazzir:
To co hledáš se jmenuje WordPress Multisite.
wazzir
Profil
To můj problém stále neřeší - pouze to vytváří takovou "síť" a instaluje to subdomény.
Jenže já mám oba weby nainstalované a chci aby používali stejnou tabulku uživatelů (jedna tabulka pro oba weby), nebo při registraci uživatele se data zapsala jak do tabulky prvního webu, tak zároveň do tabulky webu druhého - jedná se pouze o tabulku uživatelů, ostatní tabulky aby měli zvlášt
Kajman
Profil
wazzir:
Tabulka 'wp2_users' již existuje

Tak ji např. přejmenujte, ať si ji případně můžete vrátit včetně současných dat, kdyby to nefungovalo...

RENAME TABLE wp2_users TO wp2_users_backup;
Taps
Profil
wazzir:
instaluje to subdomény.
Pro informaci lze to použít i na samotné domény.
wazzir
Profil
Kajman:
Podobně jsem to již udělal, stáhnul jsem si tu tabulku, přepsal jsem v ní názvy a nahrál jí. Ale opět - musel bych to děla pokaždé, když se někdo zaregistruje.

Taps:
Stále ale nevidím, jak to řeší ten problém.

Nevím, zda vás jen moc nechápu, ale dejme tomu, že máte dva odlišné weby který mají mít jednu jedinou tabulku společnou a ostatní odlišné
Taps
Profil
wazzir:
z mé strany je to spíše informace do budoucna, i když by možná bylo reálné převést ty dva weby na wordpress multisite

Ted jsem se díval do instalace wp multisite a tabulka uživatelé je pro oba weby jen jedna ( pak se databázové tabulky liší dle instalace na doménách)
Kajman
Profil
wazzir:
Přejmenování udělejte před vytvořenim view.
wazzir
Profil
Mrknu na to zítra ráno, akorát jsem dorazil z práce a mizím spát
Michales
Profil
Napadá mě, obě domény směřuj na jednu databazi.
Tzn. že v souboru config na každé doméně bude stejné připojení k databázi.
wazzir
Profil
Michales:
Stejná databáze tam je, jen tabulky jsou jiné :)
Zkusil jsem to jak psal Kajman a vypadá to, že by to mohlo fungovat :) Děkuji
Michales
Profil
wazzir:
A tabulky samozrejme vyuzivat take stejne
Kajman
Profil
Michales:
Pak ale bude mít i články stejné na obou webech :-) On chce mít různé obsahy, jen mít sdílenou tabulku uživatelů.
Michales
Profil
Kajman:
Od toho má administraci, ve které určuje co kde se zobrazí.
Kajman
Profil
Michales:
Ale to nastavení bude přece pro obě instalace stejné, když bude mít v obou konfiguracích stejný prefix tabulek.
wazzir
Profil
Asi tak. Už jsem zkoušel dát všechny tabulky pro oba weby stejné, ale pak je i obsah stejný.

Mimochodem můžu se zeptat, co přesně dělá to create view?
Kajman
Profil
wazzir:
Vytvoří to pohled.
wazzir
Profil
Takže tak nějak to kopíruje tu první tabulku
TomášK
Profil
Pod kopírováním si představím, že existují dvě tabulky (originál a kopie), tak tomu není. Je to alias - tatáž tabulka má dvě různá jména.
wazzir
Profil
No tak nějak jsem to myslel, jen jsem to špatně napsal :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0