Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Ahoj, potřeboval bych pro pochopení pomoct s dotazem SQL. V jedné tabulce mám řekněme v jednom sloupci národnosti CZ, EN, GE. V druhém sloupci např pohlaví a ve třetím sloupci barva vlasů. Potřeboval bych vyselektovat např. českou národnost a pak čechy sečíst, jak to prosím provedu přes SELECT příkaz a COUNT ?? Děkuji
pcmanik
Profil
Robbie:
SELECT COUNT(*) FROM tabulka WHERE narodnost = 'cz'

Inak sa jedná o absolútne základy SQL. Bolo by fajn si prejsť nejaké tutoriály na internete ako sa pýtať absolútne začiatočnícke dotazy.
Robbie
Profil *
pcmanik:
Vycházel jsem z učebnice pro začátečníky, kde COUNT funkci neřešili.

Jinak se chci optat, hledání a nalezení dat v databázi, toto se převážně řeší přes SELECT, že? Podotýkám, jsem začátečník, nepotřebuji zatím nějaké složité konstrukce. Děkuji
pcmanik
Profil
Robbie:
Odkážem ťa na síce už starý, ale stále užitočný návod pre MySQL na linuxsofte. Je naozaj dobre popísaný a získaš z neho veľa znalostí.

Máme 3 typy hlavných dotazov - SELECT, UPDATE a DELETE, ak si trochu znalý angličtiny tak si vieš domyslieť čo robia. SELECT - vyberá údaje, UPDATE - mení ich, DELETE - ich maže.

Čiže áno na vyhľadávanie dát sa používa SELECT, ak ich chceš získať. Ak chceš vyhľadať dáta a zmazať ich použijes DELETE a ak chceš vyhľadať a zmeniť dáta použijes UPDATE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0