Autor Zpráva
hami
Profil
Ahoj všici,
potřeboval bych poraadit ohledně stahování souborů v databázi. Jde o to, že mám uložené v databázi nějaké soubory (ceníky) - (ne na serveru, ale přímo v databázi) a potřeboval bych aby se pravidelně nebo manuálně tyto ceníky stahovaly do PC. Mělo by to fungovat jako google drive, ale s tím, že to chceme mít u sebe a ne to dávat na google. Snad jsem popsal srozumitelně. Děkuju moc všem za případné návrhy. Vita
Kajman
Profil
Při změně souboru na PC se změny zničí novým nahráním z DB? Databáze je na jiném stroji, než kam je chcete uložit? Máte povolené připojení z toho PC přímo do databáze na serveru? V čem můžete na serveru a PC programovat?
hami
Profil
Kajman:
Ahoj,
je to přesně tak. Když bude jiný aktualizovaný soubor v databázi, soubor v PC se přepíše. Druhé otázce moc nerozumím. Povolené připojení do databáze máme.
Kajman
Profil
Napadají mě dvě varianty.

Buď si naprogramovat speciální program, který se připojí do databáze a soubory na disku podle ní zaktualizuje.

Nebo na tom serveru napsat dva skripty. Jeden, který vrátí seznam souborů (odkazů na druhý skript). A druhý, který dle identifikátoru souboru vrátí jeho obsah. Po ošetření přístupů by snad stačílo na PC spustit např. program wget se správnými parametry.
hami
Profil
Děkuju moc všem za příspěvky.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že se soubory neukládají přímo do databáze, ale na server a jedním freewarovým prográmkem se pravidelně stahují aktuální soubory na HDD do PC.
Není to teda vyřešení původního problému, ale malinko jsem to obešel ale funguje. Díky ještě jednou všem.

Hami

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0