Autor Zpráva
Radek22
Profil
Zdravím,

plánuji web, který bude vícejazyčný a v administraci bude možné přidat další jazykovou verzi. Určitě je třeba počítat s tím, že různé jazykové verze nebudou 1:1. Na příkladu článků mi z toho vychází tato tabulka, kde si vytáhnu články pro daný jazyk a zobrazím je na webu.

clanky (id, lang (cizí klíč do tabulky lang, kde primární klíč bude mít hodnoty "cs", "en", ...), nazev, obsah, ...)

Mám jeden problém. Budou tam i články, které budou přeložené do dalších jazykových verzí a já u těchto článků musím zobrazit příslušné vlajky na přepínání. Podle výše uvedené tabulky nepoznám, jaké články k sobě patří. Napadá Vás nějaké řešení?

Mě napadlo, že bych při přidávání článků (jeden formulář pro všechny jazykové verze článku) vytvořil jedinečný identifikátor - třeba pomocí funkce microtime() a ten přidal do tabulky clanky. Pak si načtu daný článek, zjistím jeho identifikátor a v druhém dotazu si podle identifikátoru vytáhnu jazykové verze článku.

Napadá Vás nějaké lepší řešení? Moc děkuji
Kajman
Profil
Také můžete udělat provázání tak, že budete mít sloupec, kde bude id originálního článku, ke kterému je toto překlad.

Dotaz pak bude složitější, abyste našel všechny možné vazby a překlady překladů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0