Autor Zpráva
Chadas
Profil
Potřeboval bych sjednotit formát PSČ a u některých vymazat prázdné mezery. Zkoušel jsem to v prostředí phpMyAdmin ale ať použiju jakoukoliv syntaxu tak to prostě nefunguje. Zkoušel jsem i najít ' ' nahradit nevím jak vložit jenom mezeru ale to nejde protože pole nahradit nesmí být prázdné. V excelu to tak běžně používám ale tady to bohužel nejde. Jaké uvozovky nebo apostrofy použít abych nahradil mezery za nic. Potřebuju je prostě jenom vymazat.
Tady je ukázka prostředí kde se o to marně snažím. Je to včetně apostofů ale jak jsem psal, zkoušel jsem i jiné varianty. Jednou už to vypadalo že se to povedlo ale nekliknul jsem dole na PROVEĎ a už nemůžu najít tu správnou variantu :(



Zkouším to pořád dokola ale marně.

Alphard
Profil
update tabulka set sloupec = replace(sloupec, ' ', '')
Chadas
Profil
Alphard:
Díky moc. Jenom nechápu proč to nefunguje přímo v prostředí phpMyAdmina i když to přesně takto napíšu (viz. obrázek nahoře) :(
Nedalo mi to a zkoušel jsem to ješte jinak. Do prvního pole NAJÍT jsem vložil pouze prázdnou mezeru mezerník. Do druhého pole NAHRADIT HODNOTOU jsem zapsal ' '' '. Výsledek i zápis je na obrázku. Ještě jednou dík.
A ještě zmiňovaný obrázek.

TomášK.
Profil *
Myslím si, že tam phpMyAdmin doplňuje uvozovky sám, zkus to bez nich (do jednoho pole jen mezeru, ve druhém nic).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0