Autor Zpráva
Peto
Profil *
Som zaciatocnik, nainstaloval som si EasyPHP a chcel by som vediet, ako mam spustit konzolu MySQL, aby som tam mohol zadavat prikazy. Mam Windows XP Profesional. Ako ju mam spustit ?
FantomX1
Profil
no, najprv si musis spustit mysql server, ten spustis prikazom mysqld.exe, ked ti uz bezi musis si spustit prikazovy riadok, ak mas win tak klikni ponuka start->spustit-> a napis COMMAND, naskoci ti prikazovy riadok a ty si uz mozes spustit CLI=COMMAND LINE INTERFACE ale len ked ti uz bezi server, teda subor mysqld.exe alebo ak si to uz spustil ten server pomocou inej aplikacie, potom ked si uz v prikazovom riadku dostanes sa do adresara mysql, musis poznat ale prikazy DOSU, alebo si dat spustit prikazovy riadok vtedy ked mas otvorene okno s adresarom mysql a potom uz len napises mysql.exe a konzola ti bezi.

Ak mas este nejake dotazy, popripade ti to nepojde, kontaktuj ma na maily cashing@zoznam.sk alebo na ICQ 191031361
Kajman_
Profil *
Pokud je spuštěn server, tak by mělo stačit najít, kde je mysql nainstalované a tam v adresáři bin spustit mysql.exe
Peto
Profil *
Kajman: Server mam spusteny, MySQl mi ukazuje ze je nastartovana.
Ale ked spustim v adresari bin mysql.exe tak mi akurat cosi v kompe pipne, na menej ako sekundu sa zobrazi konzola a hned sa vypne.

FantomX1: hmm. skusal som to, ale akosi mi to neslo :( napisem ti na ICQ, snad mi budes vediet pomoct ked tu budes.
Peto
Profil *
Tak predsa sa mi tam podarilo dostat. Siel som podla navodu od Fantoma, ale musil som preinstalovat EasyPHP do c:/easyphp namiesto c:/program files/easyphp1-8, pretoze tam mi neslo zadavat medzery a tie cisla. Dostal som sa pomocou prikazov dosu, samozrejme, do c:/easyphp/mysql/bin/, a potom som zadal nasledovne: mysql.exe -h localhost -u root (kedze nemam ziadne heslo, tak som nepridal "-p heslo!") a bol som tam. Mockrat diki za pomoc
FantomX1
Profil
Ano, presne tak. Som rad ze ti to pomohlo, ale v skutocnosti si nemusel preinstalovavat PHP, stacilo by, keby si sa tam dostal pomocou specialnyc znakov, pretoze DOS pouziva naviac 8 miest znakov pre nazov subor a 3 miesta pre priponu, ak by si mal dlhy nazov easyphp1-8 musel by si napisat

CD C:\Progra~1\easyph~1\mysql\bin


Tu vlnku ~, neviem ako sa to oficialne vola :), aj s tou jednickou, treba napisat vsade tam, kde nazov suboru presahuje osem znakov, dva znaky si vyhradis na vlnku ~ a jednicku 1 a zostane ti prvych 6 znakov nazvu adresara ci suboru, a tie napises. Neviem ako to dos riesie, ked sa v adresari nachadzaju dva viac ako osemmiestne adresare z prvymi siestimi pismenami rovnakymi, mozno otvori ten prvy v abecede.

Inak tu vlnku napises klavesovou kombinciou za drzania altu napises 126 na numpad klavesnici, cize skratka je alt+126
ash
Profil
Tu vlnku ~, neviem ako sa to oficialne vola :), aj s tou jednickou, treba napisat vsade tam, kde nazov suboru presahuje osem znakov, dva znaky si vyhradis na vlnku ~ a jednicku 1

Ale v prípade, že máš iný dlhý názov, ktorý má prých 6 znakov rovnakých ako ten prvý, potom to môže byť aj dvojka :-)

Ak by si si to chcel zjednodušiť, spustíš Total Commander alebo Salamander, nastavíš sa do správneho adresára v ňom a potom do jeho príkazového riadku napíšeš cmd.

Ale tak by si si nevyskúšal tie finty s tildou ~ (AltGr+1)
;-)

Sorry za OT
Dajidek
Profil
EasyPHP

C:\PROGRA~1\EASYPH~1\MYSQL\BIN>mysql.exe
ERROR 1045 (28000): P←-B°Ýstup pro użivatele 'ODBC'@'localhost' (s heslem NE)


pls HELP ja uz newim 281-025-101 icq DIK

a ta konzole ne a ne !!!
Raider
Profil
Skús takýto tvar:

C:\PROGRA~1\EASYPH~1\MYSQL\BIN>mysql.exe -h host -u účet -p heslo

Napr. C:\PROGRA~1\EASYPH~1\MYSQL\BIN>mysql.exe -h localhost -u root
(heslo nemám v tomto prípade žiadne, preto ho nezadávam)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0