Autor Zpráva
kolemjdouci
Profil *
Ahoj, myslím, že název vypovídá to o čem uvažuji, ale nevím jestli je to vhodné.

Prostě mám seznam, který pro výpis potřebuje připojení k databázi a řekněme, že těch seznamů je už trochu moc, aby se to dalo řešit pohodlně přes PHP, takže uvažuji o uložení do databáze.

Lze to takto řešit? Třeba je to normální, nepročítám moc fóra a různé návody. A pro hledání na google nevím jak složit klíčová slova, aby to dávalo smysluplný výsledek. Nebo je nějaká jiná cesta?

Děkuji za případnou ochotu podělit se s vašimi zkušenostmi
Keeehi
Profil
kolemjdouci:
Spíš ti není vůbec rozumět. Dá se to vyložit tak, že chceš spojit záznamy z více tabulek pomocí nějakého shodného klíče, což je běžná operace. Ale dá se to taky vyložit tak, že v nějaké tabulce budeš mít uložené názvy jiných tabulek které se mají spojit a to by byla obrovská prasárna a myslím, že by to naštěstí ani nemělo být možné.
Nebo je to něco mezi? Zkus to lépe popsat, nejlépe i s konkrétním příkladem a uvidíme :)
M4n
Profil *
Chceš použít relační databázi? Fajn. Literatury, která popisuje její správný návrh i použití, je tolik, že bys ji nepřečetl do konce života. Pro všechny možné i nemožné situace.
Vyber si nějakou – ve formě webového návodu nebo knihy, to je jedno. Ale pro lásku boží – neptej se na diskusích, když nejsi ochoten věnovat ani minimální energii do vlastního vzdělání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0