Autor Zpráva
Peet
Profil
Zdravim,

chtel jsem se poptat jake mate zkusenosti s ukladanim a prochazenim jsonu v mysql.

Priklad je nejaky produkt, ktery ma hlavni nazev a k sobe nejake aliasy, zkratky, apod. puvodni navrh mam takovy, ze mam tabulky

product (name, description, ...)
product_name (id_product, name)

ve finale jde o to vyhledat podle zadaneho nazvu. Momentane se to rovna pocet radku v tabulce product odpovida poctu radku v tabulce product_name i kdyz ma jen jeden nazev, tak je ulozeny v product_name, pri hledani pak hledam pouze v tabulce product_name

Vse funguje dobre, ale ted jsem zahlidl, ze mysql umi celkem hezky pracovat s JSONem, tak me napada jestli by nestacio pridat sloupec aliases kam ukladat neco jako {'alias1','dalsi alias', ...} a pote prohledavat tenhle sloupec.

Jedna se zhruba o 400tis polozek, takze jde samozrejme o vykon. Je to jen takova myslenka toho jsonu, do hloubky jsem to zatim nezkoumal, tak se ptam, zda s tim mate zkusenost.

Diky
pcmanik
Profil
Peet:
Keď už chceš ukladať JSON do DB, tak prečo nepoužiješ rovno nejakú NO-SQL databázu? Imho json sa v MySQ nedá indexovať a teda práca s takto uloženými údajmi bude značne pomalšia.
Peet
Profil
pcmanik:
Diky za info, jedna se pouze o tuto jednu tabulku a nejde ani tak o ukladani JSON typove, tzn. nepotrebuji ukladat nejake slozite stromy, apod. jde mi pouze o ukladani alias nazvu k ruznym produktum
Kajman
Profil
Ale chcete v těch datech vyhledávat, tak to neukládejte jako json. Aliasy ukládejte jako nové řádky.

O date v JSON v mysql přemýšlejte jen ve chvíli, kdy si tam chcete dát data pro aplikaci v pružné struktuře, ale podle těch dat nechcete vyhledávat (filtrovat), řadit ani z nich nedělat např. součty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0