Autor Zpráva
T-fon
Ahoj, po vynuceném formátu disku jsem si nainstaloval nový XAMPP. Neznáte nějakou možnost, jak do něj nahrát starou databázi MySQL? Bohužel nemám exportnuté poslední verze, ale mám aktuální kopii starého disku. Na netu jsem našel pár rad, např. zkopírovat celý adresář xampp nebo podadresář mysql, v takovém případě mi spadne MySQL hned při startu. Nebo zkopírovat jen konkrétní podadresáře z xampp/mysql, a pak MySQL spustím, DB se objeví v phpMyAdmin, ale když vyberu určitou tabulku - error #1932-Table xxx doesnt exist in engine. OS je Windows 7.
Kajman
Pokud jste dělal diskovou zálohu ve chvíli, kdyby byla mysql vypnutá, tak by to jít mělo.

Nainstalujte si mysql stejné verze, ze které je ta disková záloha. Mysql nespouštějte nebo ji vypněte. Zkopírujte konfiguraci mysql a dat mysql. Pak teprve zkuste spustit službu mysql.

Možná pak bude potřeba ještě využít utilitu
dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/mysqlcheck.html
možná něco jako
mysqlcheck --all-databases --auto-repair
T-fon
Vypnutá byla.
Zkopírováním konfigurace myslíte jen soubor my.ini?
Kajman
Asi to bude stačit.
T-fon
Pokud zkopíruju a přepíšu celý adresář data + my.ini, databáze hned po spuštění spadne (čili nepovede se ani mysqlcheck). Pokud z adresáře data zkopíruju jen podadresáře s názvama databází, objeví se ta chyba 1932 (i po spuštění mysqlchecku).
Já to asi nechám být, neni to životně důležitý... Děkuji za pomoc.
Kajman
Cesty uvedené v my.ini odpovídají? V error logu mysql je nějaká hláška?
Keeehi
T-fon:
databáze hned po spuštění spadne
A tu starou verzi jsi nainstaloval?
T-fon
Já jsem instaloval stejnou verzi XAMPPu, jako byla ta původní, takže předpokládám, že je tam stejná verze MySQL. Jinak jak už jsem psal, vyprdnul jsem se na to, a už jsem importoval starší zálohy databází. V podstatě jsem o nic důležitého nepřišel, nevim co jsem dělal blbě, že to nešlo... Díky za váš čas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: