Autor Zpráva
luma64
Profil
Zdravim, selectom v databáze, verzia 5.5.39, nad tabulkou si vytváram odkaz s názvom stránky a parametrom id záznamu.
Príkaz SELECT CONCAT( 'oprava_zmluvy.php?id=', id ) AS postUrl FROM zmluvy mi zobrazí selectom vytvorenú hodnotu oprava_zmluvy.php?id=85.

V databáze s verziou 5.1.73 mi ten istý príkaz, t.j. SELECT CONCAT( 'oprava_zmluvy.php?id=', id ) AS postUrl FROM zmluvy zobrazí výsledok
6f70726176615f7a6d6c7576792e7068703f69643d3738.

Na googli som pritom našiel pri príkaze, že funguje vo verziách MySQL 5.7, MySQL 5.6, MySQL 5.5, MySQL 5.1, MySQL 5.0, MySQL 4.1, MySQL 4.0, MySQL 3.23.

Na tej istej stránke je písané, ak som správne pochopil, že ak je vo výraze aj numerická hodnota, výstup je binárny. Ako to pls dostať do rovnakého výstupu ? To znamená oprava_zmluvy.php?id=85.
Vďaka !
juriad
Profil
Nepoužívej verzi 5.1; není podporovaná od prosince 2013. Pokud ti ji na hostingu nabízejí, utíkej jinam.

Neřešil bych to dekódováním v aplikaci, ale konverzi id na char:
SELECT CONCAT('...', CAST(id AS CHAR)) AS postUrl FROM zmluvy
Nebo ještě lépe až v aplikaci:
SELECT id FROM zmluvy
$postUrl = '...' . $id;
luma64
Profil
juriad:
Na ostrej prevádzke mi beží db server s nižšou verziou. Môže sa stať že nejaká funkcionalita sa začne správať nekorektne. Myslím tým keď prejdem s nižšej na vyššiu verziu ?
Keeehi
Profil
luma64:
Spíše ne, ale stát se to může. Záleží, co vše v databázi používáš. K zjištění, jaké jsou změny mezi jednotlivými verzemi slouží release notes. Nebo si někde vytvoř testovací server s verzí na kterou chceš přejít a vyzkoušej, zda vše funguje. Často to je rychlejší a vhodnější řešení protože změny se tě většinou nedotknou. Stát se to ale může a proto to testuješ.
luma64
Profil
Ešte otázka.. Keď používam XAMPPa u mňa na lokáli a ako napísal Keeehi, tam sa mysql na vyššiu verziu inštaluje akým spôsobom ? Alebo celý XAMPP ?Na webe som našiel návod, ako keby stačilo prepísať adresár www.ostraining.com/blog/coding/update-phpmyadmin
juriad
Profil
phpMyAdmin je jen PHP aplikace, skrze kterou můžeš s databází komunikovat; není to samotná databáze.

Nainstalovat jinou verzi by mělo být možné (hledej xampp mysql version upgrade).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0