Autor Zpráva
Foi
Profil
Zdravím,

nyní mám novinky, u nich jsou komentáře, hodnocení komentářů a hodnocení novinek. Tabulky news, news_comments, news_rating, news_comments_rating

teď nastala situace, že budu mít statusy, jenže k tomu přibude i hodnocení statusů a hodnocení komentářů. S tím, že komentáře a veškeré hodnocení bude mít stejnou logiku jako u novinek.

Otázka: mám tyto tabulky a obsluhující kód zduplikovat? To se mi nezdá jako ideální řešení, protože to není dry.

Přejmenovat tabulky a přidat sloupce status_id? Neudělá se v tom nepořádek? Jaký je výkon oproti nových tabulek?

Nebo jiné řešení? Co je best-practise.

Děkuji za každou odpověď, snad je to srozumitelné.
Kajman
Profil
Jaký je rozdíl mezi novinkou a statusem?
Foi
Profil
V podstatě status obsahuje asi jen 3 údaje z 21, oproti novinkám a 1 položku navíc. Status tvoří běžný uživatel, novinku administrátor. V budoucnu se to ještě bude u statusů měnit a nevím, jestli je dobré spojit tyto dvě tabulky, zdá se mi, že v tom bude větší nepořádek.


Ještě mě napadlo, když používám doctrine, že bych využil toto. Je to ten druhý nápad doplnit tabulky a udělal bych jednu base třídu a od ní dědil pro status i pro novinku, takže to bude jedna tabulka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0