Autor Zpráva
epoxorek
Profil
Zdravicko,

potreboval bych poradit ohledně normalnich forem DB.

Mam tabulku články, která má id_clanku, nazev, popis, id_autora, verejny, uzavreny.

Verejny a uzavreny nabyvaji hodnot 1 a 0. Chtěl jsem se zeptat, jestli by podle normálních forem neměla být vytvořena tabulka pro verejny, kde bude id_clanku, verejny a zvlast tabulka uzavreny kde bude id_clanku a uzavreny.

Jde mi prakticky o to jestli jednu mojí tabulku mám rozdělit do tří dalších, vzhledem k normálním formám.


Díky moc za zprávy. Jde o školní projekt, jinak bych to neresil, funguje to správně i v jedné tabulce.
Kajman
Profil
Nechte to takto.
epoxorek
Profil
Kajman:
Ikdyž možná porušuje 3NF? verejny nemuze byt uzavreny ( a uzavreny nemuze byt verejny)
Kajman
Profil
Pokud podle 0 a 1 v jednom sloupci automaticky víte hodnotu 1 a 0 v druhém sloupci, tak udělejte jen jeden sloupec 0 a 1 a nazvěte ho tak, aby bylo jasné, co všechno ovlivňuje.

Edit: k rozdělení naopak svádí sloupec id_autora ve chvíli, kdy jeden článek může psát více autorů
epoxorek
Profil
Kajman:
id_autora mám jako cizí klíč, je tedy pouze načten z jiné tabulky přes id


Pro přehled tabulka vypadá takhle:


Dělám takový "úkolový manažer", kde mám tabulku, která je výše uvedena.

základní popis úkolu a atributy, které hovoří o "stavu" úkolu.

3 stavy úkolu - splněn - v případě, že je úkol dokončen uživatelem
- uzavřen - v případě, že je úkol zkontrolován správcem
- archivován - již nemá být zahrnut do výsledných sourhnů pro tisk (v menu je možnost vytvořit .html soubor, ve kterém se píše, které úkoly již byly splněny / uzavřeny.


uzavřen může být až po tom, co je uživatelem označen jako splněný, obdobně i archivace (ta je jen pro nezahrnutí do souhrnů)
Keeehi
Profil
Takhle je to opravdu v pořádku.
Kajman
Profil
Tak si udělejte číselník stavů a atributy, které stav ovlivňuje, přesuňte tam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0