Autor Zpráva
Freak
Profil *
Zdravím,

připravuji si projekt, kde budu řešit ukládání jednotlivých míst v České republice a tyto místa bych pak následně chtěl mít možnost filtrovat dle různých parametrů, např. dle kraje, či města nebo vzdálenost od vybrané města (zároveň vypisovat na mapě). A přemejšlím, jak navrhnout strukturu databáze.

Pro ukládání, resp. vyhledání adresy plánuji využít našeptávač od googlu a tyto data následně ukládat.

1) Má smysl ukládat zvlášť všechny informace, který mi vrátí Google?
2) Má smysl opakující se data (tzn. např. město ukládat vždy do separátní tabulky "city" a do tabulky "places" ukládat jen ID)
3) Jak ukládat data pro vesnice, kde nejsou např. Ulice? Uložit do databáze tak, jak mi to vrátí Google našeptávač a v případě, že budu vypivoat na webu, tak kontrolovat zda je ulice prázdná a pokud ano, tak vrátit jen vesnici + číslo?
4) Napadá vás ještě cokoliv, na co si dát pozor?


Zároveň mám dotaz k funkčnosti našeptávače:
5) Netušíte, proč když dám v autocomplete scriptu vyhledat např. adresu "Nový Berštejn 10", nenajde mi to nic, ale v případě že adresu zadám do Google Maps, tak mi to místo vrátí?

Moc děkuji za rady!
Keeehi
Profil
Freak:
Jednotlivé části adresy bych rozdělil do příslušných sloupců ale nechal bych to v jedné tabulce. Když vesnice nemá ulici, bude v tom řádku jméno ulice prostě prázdné.
Kajman
Profil
Minimálně pro ta města bych si číselník udělal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0