Autor Zpráva
peter_r
Profil
prosím o pomoc, neviem nájsť chybu

$matrace = Db::queryAll('
            SELECT *
            FROM matrace
            ORDER BY matrace_id DESC
        ');
        
        foreach ($matrace as $u)
        {
            echo("<tr><td class='kol'>".htmlspecialchars($u['kolekcia'])."</td>");
            echo("<td><a href=\"list.php?mat_id=".$u['matrace_id']."\">".htmlspecialchars($u['nazov'])."</a><strong> ".htmlspecialchars($u['tvrdost'])."</strong><font color=red> ".htmlspecialchars($u['kolekcia2'])."</td></tr>");
        }

tu mi vypisuje všetky záznamy z tabuľky. v prvom echu vložím odkaz na konkrétnu vybranú kolekciu a to takto:

<a href=\"listc.php?col_id=".$u['kolekcia']."\">".htmlspecialchars($u['kolekcia'])."</a>

čiže mi otvorí nový súbor listc.php kde col_id je určitá textová hodnota podľa predošlého kódu, tu je kód:

$matrace = Db::queryAll('
            SELECT *
            FROM matrace WHERE kolekcia=' .intval($_GET["col_id"])
        );
            
        echo("<table width='auto' border='0'><tbody>");
        foreach ($matrace as $u)
        {
            echo("<tr><td class='kol'>".htmlspecialchars($u['kolekcia'])."</td>");
            echo("<td><a href=\"list.php?mat_id=".$u['matrace_id']."\">".htmlspecialchars($u['nazov'])."</a><strong> ".htmlspecialchars($u['tvrdost'])."</strong><strong><font color=red> ".htmlspecialchars($u['kolekcia2'])."</strong></td></tr>");
        }
        
        echo("</tbody></table>");

Problém je že mi aj tak vypíše všetky záznamy, nie len tie, v ktorých je v stĺpci kolekcia daný výraz. Prosím o radu kde mám chybu. Ďakujem veľmi pekne.
Kajman
Profil
Sloupeček kolekcia je číselného typu?
peter_r
Profil
Kajman:
nie, text ....
Kajman
Profil
Pak nedává smyl převádění textu na číslo
'... WHERE kolekcia=' .intval($_GET["col_id"])

Zkuste použít escapovaní pro stringy.
peter_r
Profil
jaaaj to je moc na mňa ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0