Autor Zpráva
Lisoe
Profil *
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak nejlépe řešit synchronizaci dat mezi 2 databázemi, které leží na odlišných strojích (nelze zapisovat do obou najednou)? Synchronizaci bych potřeboval provádět v 5ti minutových intervalech, bude se jednat pouze o insert nových řádků, stávající záznamy se přepisovat nebudou. Jedná se o dvě tabulky, v jedné tabulce je identifikátor datum, v druhé tabulce ne (tam jsou pouze id, které jsou vázané na předcházející tabulku).

1) Je dost bezpečné (aby se nestalo, že některé data nebudou přenesena), že si připravím json, kde se mi vypíšou data za posledních 5 minut + data z druhé tabulky, dle provázaného ID, odkud si budu každých 5 minut data zpracovávat z druhého serveru?

2) Nebo si přidat do těchto tabulek parametr "synced" a dle toho data přenášet přes json?

Případně jiná varianta?

Díky moc!
Kajman
Profil
Databázové systémy na replikaci dat mají větsinou svoje vlastní nástroje. Kterou databázi chcete synchronizovat?
Lisoe
Profil *
Kajman:
mysql - ale je to klasický sdílený hosting, takže nevím zda tam vůbec bude možnost využívat nějaký nástroj pro replikaci (navíc jak jsem zmiňoval, jedná se mi pouze o insert nových záznamů, ty stávající záznamy co tam budou, tak musejí zůstat ve stavu, v jakém jsou)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0