Autor Zpráva
ForestCZE
Profil
Zdravím, mám takový problém. Moc to nechápu, nikdy se mi to ještě nestalo.

Zaprvé při exportu jsem dostal tohle:

--
-- Struktura tabulky `log`
--
-- Error reading structure for table devems.log: #1932 - Table 'devems.log' doesn't exist in engine
-- Error reading data for table devems.log: #1064 - Vaše syntaxe je nějaká divná blízko 'FROM `devems`.`log`' na řádku 1

Než se mi to nějakým zázrakem podařilo exportnout, psalo to u té tabulky, že se právě používá (??)

A dále ta tabulka log není v phpMyAdmin vidět, ale nemohu vytvořit novou a ani smazat tu, která tam tedy údajně je, ale nevidím ji. Věděl by někdo, prosím, co s tím? Děkuji.

PS. Zkoušel jsem to smazat ve /var/lib/mysql, ale nepomohlo.
Kajman
Profil
Začal bych
repair table `log`

Když se podíváte do starších exportů se zálohou, tak ta tabulka byla innodb nebo myisam?
ForestCZE
Profil
Kajman:
Výsledek opravy

Tabulka byla innodb.
Kajman
Profil
Ještě můžete zkusit
dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/forcing-innodb-recovery.html

Ale asi bych si data po zastavení mysql serveru zkopíroval, než bych to pustil.
ForestCZE
Profil
Po opravě mám novou hlášku, když chci vytvořit tabulku log, kterou nevidím: #1813 - Tablespace for table '"devems" . "log"' exists. Please DISCARD the tablespace before IMPORT.

EDIT: Forcing InnoDB Recovery jsem zatím nezkoušel.
Keeehi
Profil
Možná že napíšu nějakou blbost, ale nemůže to být tím, že ta tabulka sice existuje, pro uživatele s kterým se k databázi připojujete není dostupná?
ForestCZE
Profil
Keeehi:
Myšlenka možná dobrá, sám nevím, ale vzhledem k tomu, že jsem pod rootem, tak pravděpodobnost je mizivá, řekl bych.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0