Autor Zpráva
peter_r
Profil
Prosím o pomoc pri návrhu tabuľky, resp. tabuliek, pretože pravdepodobne s jednou to nepôjde

ide o nejaký výplatný systém zamestnancov, mám vytvorenú tabuľku zamestnanci, kde mám základné údaje o pracovníkoch, ktoré sa nemenia (meno, priezvisko, zaradenie a podobne), a pritom údaje, ktoré sa menia každý mesiac (odpracované hodiny, odmena na hodinu, výplata a podobne), toto mám urobené v jednej spoločnej tabuľke, čo je asi zle, lebo toto bola výplata za január a teraz budem robiť za február ale januárové údaje chcem zachovať

ďakujem za rady
Tomášeek
Profil
peter_r:
Budeš potřebovat alespoň dvě tabulky.

uzivatele (id, jmeno, ...)
vyplaty (id, id_uzivatele, vyplata, mesic (ať už ve fromátu YY-MM, nebo YY-MM-DD))
peter_r
Profil
Tomášeek:

a tie ostatné hodnoty, ktoré sa menia každý mesiac? napríklad nazvem ich hodm (odpracovaných hodín za mesiac) odmh (odmena na hodinu)
lionel messi
Profil
peter_r:
a tie ostatné hodnoty, ktoré sa menia každý mesiac?

Logicky patria do tabuľky vyplaty. Tabuľka uzivatele je jedna entita - užívateľ, ktorý má nejaké vlastnosti, parametre, tabuľka vyplaty druhá entita - financie, ktoré majú zase svoje vlastnosti.
Tomášeek
Profil
peter_r:
Tak hodinová odměna by mohla být v tabulce uživatelů. Ta se s každým měsícem nemění. Případně v sólo tabulce, pokud bys chtěl mít historii hodinových odměn, ta by měla strukturu id_uzivatele / sazba / platnost_od / platnost_do.

Odpracované hodiny v měsíci patří do tabulky vyplaty, nazvi si ji, jak chceš. Co měsíc a uživatel, to jeden řádek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0