Autor Zpráva
martin6541
Profil
Ahoj.
Mám tabulku s DPD Pickup výdejníma místama. DPD nedávno do seznamu zahrnulo asi 200 AlzaBoxů. Já potřebuji všechny záznamy, které v názvu místa obsahují slovo AlzaBox vymazat.
Tedy něco jako:
DELETE FROM j39_pickupatplace_bypv_places WHERE title = '*AlzaBox*';
Jen neumím nikde dohledat, jak zadat to slovo AlzaBox... aby to bylo ve stylu "pokud je v buňce obsaženo slovo AlzaBox"
Zde si právě nejsem jist, jestli stačí před to a za to slovo vložit hvězdičku :)
Kajman
Profil
SELECT * FROM j39_pickupatplace_bypv_places WHERE title LIKE '%AlzaBox%'
martin6541
Profil
Kajman:
Díky díky. Mohu zaměnit SELECT za DELETE že?
Kajman
Profil
Ano, před mazáním je lepší si data vypsat, abyste zkontroloval, že jsou podmínky dobře.
martin6541
Profil
Kajman:
Vyzkoušeno, funguje.
martin6541
Profil
Kajman:
SELECT * FROM j39_pickupatplace_bypv_places WHERE title LIKE '%AlzaBox%'
Ahoj ještě jednou. Když bych z toho chtěl vytvořit událost... která by se každý týden v pondělí ve 3 ráno zopakovala... mám to správně?
prnt.sc/b2KxT4FstDeZ
Keeehi
Profil
Pravděpodobně ano. Nicméně, nebylo by lepší je tam spíš neimportovat? Když to jednou z nějakého důvodu neproběhne, bude vám to tam týden viset. Raději bych upravil ten script co importuje/updatuje výdejní místa.
martin6541
Profil
Keeehi:
To bohužel nejde. Neprve byla domluva, že obdržíme od DPD vlastní xml feed ve kterém ty alzaboxy nebudou. A toto mělo být jen dočasné řešení... ale dnes jsem se dozvěděl od operátora dpd, že k tomu nedostali povolení. Takže komponenta v eshopu mi implementuje všechna výdejní místa z jejich xml feedu. Já musím vyřešit to, jak je smazat. Nejjednodušší je pro mě tato cesta, kdy nechám naimportovat místa a pak vymažu alzaboxy z databáze. díky události na to nezapomenu.
Keeehi
Profil
Ano, ideální by bylo, kdyby dpd to v tom xml feedu vůbec neměla. Ovšem řešení by mělo existovat, i v případě, že tam jsou. To co já navrhuji je upravit tu komponentu, která řeší import xml feedu do databáze. Momentálně načte xml a všechny položky nahraje. Neměl by ale být problém tam přidat podmínku, která by, kontrolovala zda je ve jméně alzabox a v takovém případě tu položku do databáze nepřidala a jen pokračovala na další.
martin6541
Profil
Keeehi:
Děkuji za názor. Navrhnu to výrobci rozšíření. Snad se mu bude chtít... :)
Kajman
Profil
Nebo si připravit nástroj, který z xml vyháže nechtěné položky a bude se importovat již hotový.

V rozšíření byste např. nastavil url feedu na svou adresu, kde bude program, který stáhne xml z dpd a upraví ho.
Kajman
Profil
Nebo pokud ta komponenta vkládá řádky po jednom, možná by šel before insert trigger, který chybou nechtěný řádek odmítne. Pokud to tedy pak nezhavaruje všechno. Pak by snad šel udělat i trigger after insert, který při nechtěných datech nastaví event, že se má za sekundu položka smazat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0