Autor Zpráva
Johny26
Profil
Dobrý deň
Ako dosiahnuť výpis z Mysql databázy/tabuľky aby sa vypísali len čísla väčšie alebo rovné 4 v klesajúcou tendenciou (od najväčšieho po najmenší).

V súčasnosti mám PHP kód takto.:
mysqli_set_charset($spojeni, "utf8");
$dotaz = mysqli_query($spojeni, "SELECT * FROM `Test`  ORDER BY `Cena` / `Dlzka_objednavky` DESC,`id` ASC LIMIT 5");

Zobrazí sa prvých 5 najväčších čísiel z databázy od najväčšieho po najmenší chcel by som dosiahnuť aby sa mi zobrazili z databázy prvých 5 najväčších čísiel v poradí od najväčšieho až po stanovenú hodnotu napríklad 4. Teda ak v Mysql tabuľke budú čísla 2,3,4,6,7,12,14 tak chcem dosiahnuť výpis z Mysql tabuľky len čísla napríklad rovné alebo väčšie ako 4 tak aby sa vypísali/zobrazili v tomto poradí od najväčšieho po 4. v hore uvedenom príklade takto.:14,12,7,6,4
Za ochotu a pomoc vopred ďakujem.
Kajman
Profil
SELECT `cislo`
FROM   `tabulka`
WHERE  `cislo` => 4
ORDER  BY `cislo` DESC
Johny26
Profil
Ďakujem za odpoveď už sa mi to ako tak podarilo rozhodiť ale mal by som ešte jednu otázku.

V PHP kóde mám vzorec ktorého konečné číslo nie je umiestnené v Mysql databáze ako vložiť do tohto kódu túto premennú /$priemerna_cena/ ak ho dám do kódu tak dostanem chybové hlásenie a tabuľka ostane prázdna bez čísiel.

mysqli_set_charset($spojeni, "utf8");
$dotaz = mysqli_query($spojeni, "SELECT * FROM `Test`  WHERE `Cena` >= 4 ORDER BY `Cena` / `Dlzka_objednavky` DESC,`id` ASC LIMIT 5 ");
 if(!$dotaz)
 { echo 'Dotaz vykazuje chybu.<br>'; } 

To číslo sa vyrátava z tohto.:

$cena_stlpec1 = $radek["Cena"];
$cena_stlpec2 = $radek["Dlzka_objednavky"] * 30 ;
$cena_stlpec3 =  30 ;
$priemerna_cena  = $cena_stlpec1 / $cena_stlpec2 * $cena_stlpec3;

Potreboval by som doložiť/vymeniť namiesto ........WHERE `Cena` >= 4 ORDER BY....... - $priemerna_cena ak ho dám namiesto `Cena` tak dostanem chybové hlásenie- Dotaz vykazuje chybu. A tabuľka ostane prázdna bez čísiel.
anonym_
Profil *
Johny26:
tak dostanem chybové hlásenie- Dotaz vykazuje chybu.
To je tvoje nicneříkající chybová hláška. Podívej se, jakou chybu vyhazuje přímo SQL, tam budeš mít, co je špatně.
Andrej.B
Profil
Ak mate moznost skuste si pozriet co by vam povedal AI od chat.openai.com/chat

<?php
mysqli_set_charset($spojeni, "utf8");

$cena_stlpec1 = $radek["Cena"];
$cena_stlpec2 = $radek["Dlzka_objednavky"] * 30;
$cena_stlpec3 = 30;
$priemerna_cena  = $cena_stlpec1 / $cena_stlpec2 * $cena_stlpec3;

$dotaz = mysqli_prepare($spojeni, "SELECT * FROM `Test` WHERE `Cena` >= ? ORDER BY `Cena` / `Dlzka_objednavky` DESC, `id` ASC LIMIT 5");
mysqli_stmt_bind_param($dotaz, "d", $priemerna_cena);
mysqli_stmt_execute($dotaz);

if(!$dotaz) {
  $chyba = mysqli_error($spojeni);
  echo "Dotaz vykazuje chybu: $chyba";
} else {
  while($radek = mysqli_fetch_assoc($dotaz)) {
    // vykonávať operácie na každom riadku
  }
}
?>
Johny26
Profil
Ďakujem za odpoveď.
Už som prišiel na to je to potrebné editovať formou '$priemerna_cena' ak sa to edituje s formou `$priemerna_cena` tak dostanem chybové hlásenie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0