Autor Zpráva
pan.kolouch
Profil *
Existuje nějaký program, který by běžel u mě na lokále a dokázal se připojit na databázi běžící na serveru a tu také spravovat ? Mám na mysli vytváření tabulek, úprava údajů, kódování, atd.. nějak mě nebaví pořád lézt na web do phpmyadmina ... poradíte ?? Díky
Hugo
Profil
pan.kolouch

Programů ke spousta, podívej se na google. Ale většinou je nelze použít, protože server má zakázaný přístup k db zvenku.
error414
Profil
Hugo
Ale pise ze to pobezi na lokale tak neni problem
dobry je ems mysql
dole je i free verze http://www.sqlmanager.net/products/mysql/manager
Kajman_
Profil *
Občas používám
http://www.webyog.com/sqlyog/index_sqlyogfree.php

Ale taky se nemůžu připojit .. je to tolik nebezpečné mít povolen přístup k db z venku ?
Rozhodně je bezpečnější povolit přístup jen z vybraných ip. Většinou stačí na hostingu zažádat, ať konkrétní ip povolí.

Takže, pokud máte tip na sw, tak ho směle doporučte, i když nemáte povolený přístup k db na Vašem serveru.
jozob
Profil
Ja používam phpMyAdmin na lokále aj na vzdialený server. PhpMyAdmin mi beží doma a mám možnosť sa pripojiť zvonku, takže je to v pohode. Takže doporučuje phpMyAdmin na lokále použíť aj na vzdialený server.
Kajman_
Profil *
MySQL Query Browser je taky tuze zajímavý prográmek. Třeba si člověk rozdělí okno na víc podokének a v tom druhém použije select s parametrem z prvního okna (prostě z řádku na který člověk klikne) a stejně i v dalších. Už jen tahle vlastnost je tuze příjmená a zrychluje práci v provázaných tabulkách (v pma aby by se člověk uklikal).

http://downloads.mysql.com/archives/gui/

Máte někdo dobré zkušenosti s dalšími programy? Podělte se prosím.
ash
Profil
Osobne mám najradšej MySQL-Front www.mysqlfront.de , používam staršiu verziu, ktorá ešte bola free. Nezvláda však už nove features MySQL 4.1, tak na nové veci používam SQLyog www.webyog.com , ktorý je v základnej verzii free.

Platené verzie SQLyog a aj MySQL-Front obsahujú PHP tunnel, ktorým sa dokáže pripojiť aj k servru, ktorý má vzdialené pripojenie zakázané.
DJ Miky
Profil
netAdmin - jednoduchý prográmek, popis zde
Leo
Profil
Pouzivam MySQL Front, placena verze, je to par korun, Leo
Kajman_
Profil *
Nedávno jsem ještě zkoušel SQuirreL SQL Client, což je univerzální klient napsaný v javě. Stačí tedy nainstalovat příslušnou javovskou knihovnu na připojení k databázi a můžete mít jednoho klienta pro více různých databází. Díky použití jconnectu pro mysql není problém pro starší verze mysql definovat použité kódování.

http://squirrel-sql.sourceforge.net/
Poky
Profil
S MySQL začínám, poradí mi někdo nějaký program na styl MS Visual Fox Pro, tj. abych mohl na disku tvoři tabulky a zkoušet si dotazy. Díky.
AlešD
Profil
Poky:
EMS SQL Manager for MySQL Windows edition (Non-commercial license), lze koupit na =1158997743;-707577725]sw.cz asi za 2,5 kKč. Obsahuje i návrháře databáze. Vřele doporučuji.

dělá se i pro PostgreSQL, MS SQL.
AlešD
Profil
Poky:

třeba MySQL Front
harmonie
Profil
Používáte někdo DBDesinger4? Někdy v lednu tu byl příspěvek od uživatele Lolita. Docela se mi ten program líbí, ale nemůžu se připojit k mysql (na lokále). Buď tam mám nějakou chybku, a nebo to neumí mysql5. Poslední verze je z roku 2003. Taky nefunguje SQLite a to si také myslím, že pracuje pouze s verzí 2. Máte někdo nějakou zkušennost?

A nebo nějaký jiný grafický program na návrh. Čeká mě projekt s asi 30-ti tabulkami, a to se mi bez grafického zobrazení dělat nechce.

Jako apache-php-mysql-sqlite používám balíček vertrigo.
YoSarin
Profil
harmonie
Problém je v MySQL ve verzi větší než 3.něco, pokud máš nastavený heslo pro přístup.
řešení je třeba tady (anglicky):
http://lists.mysql.com/gui-tools/1713
česky jsem to zkráceně přepsal sem, na diskuzi
Yo'Sarin
finc
Profil
Pokud používáš MySQL5 jediný použitelný produkt je MySQL GUI Tools.
1. Je to desktopová aplikace, díky tomu běhá rychleji než hrůzy jako phpMyAdmin, apod.
2. Podporuje nové funkce jako stored procedure, views, triggers, apod.
3. Stále se vyvíjí
4. Je přímo od vývojářů MySQL
5. Jednotlivé aplikace jsou propojeny
apod.

Pokud používáš MySQL jen pro malé webové projekty cca. 10-20 tabulek, asi ti bude stačit i ten phpMyAdmin, pokud ale chceš využívat nové funkce a chceš spravovat DB co nejoptimálněji, neexistuje nic lepšího.
Je zde i jedna nevýhoda, "díky" které nelze tento produkt všude využít. Pokud nemáte možnost se k DB připojit přes jinou IP, nelze nic z toho využívat a tam je třeba nasadit řešení ala. PhpMyAdmin. V opačném případě není nad čím uvažovat.

Druhou věcí je napojení DB ve vývojovém nástroji. S největší pravděpodobností budete MySQL využívat pomocí PHPka.
Na toto řešení používám Eclipse a PHP IDE od ZENDu společně s pluginem QuantumDB. Jediný problém je, že QuantumDB je sice stále ve vývoji, ale zatím nepodporuje nové funkce MySQL5. Samozřejmě existuje více alternativ (pluginů).
mifakm
Profil *
Ješte jeden dobrý prográmek je Aqua Data Studio.
Pro nekomerční užití free.
Popis a Download
neznalek
Profil *
Co takhle kompletní server nazvaný Uniform Server? Nemusíte nic instalovat. Můžete psát a spouštět PHP skripty, pokládat dotazy na MySQL databázy...
magelan
Profil *
MySQL Front už neexistuje, objevila se ale HeidiSQL. Docela dobře použitelná a free. Lze jí bezproblémově nosit s sebou na flashce jako "portable" aplikaci
PetrF
Profil *
Co rikate na Toad For Mysql
http://www.quest.com/toad_for_mysql/

? Je to dobre pouzitelne?

Petr
OndraUUU
Profil *
Já ke skoro plné spokojenosti používám MySQL Query Browser a MySQL Administrator, jsou perfektně vymyšlené. Jen by to chtělo víc možností nastavení.

Toad je k ničemu, zkoušel jsem, vůbec se mi to nelíbilo.
Místo Toad na modelování přes ER diagramy zkuste EMS SQL Manager nebo DBDesigner.
Ten Workbench od MySQL jsem zkoušel kdysi v alfaverzi, to bylo nepoužitelné... teď s tím dělají humbuk, tak možná už to k něčemu je.
Jackie01
Profil
Navicat je skvělý program na správu db.
http://navicat.com/
Kcko
Profil
pan.kolouch:
HeidiSQL , bezkonkurenčně nejrychlejší a zadarmo. Luxus. http://www.heidisql.com/screenshots.php

Edit
Nevšiml jsem si [#19]
ajda2
Profil
Pár programů jsem vyzkoušel, ale jako nejlepší FREE program je MySQL Workbench. Obsahuje kompletní návrh databáze a následné vytvoření db. Poté se lze připojit na server a pracovat přímo s databází. Opravdu jsem se zatím nesetkal s něčím lepším a myslím, že FREE program snad ani lepší není
Tori
Profil
Neviděla jsem tu zatím WWW SQL Designer - běží v prohlížeči, umí importovat strukturu existující db, export vytvořené struktury do xml, sql, a podporuje různé typy databází.
theNookyn
Profil
Nebo také Adminer.
niobi
Profil
ajda2:
az na to ze pokud z pracovnich duvodu pouzivas MySQL <5.0 tak je s ním docela potíž :(
juriad
Profil
MySQL Workbench fully supports MySQL Server versions 5.1 and above. It is also compatible with MySQL Server 5.0, but not every feature of 5.0 may be supported. It does not support MySQL Server versions 4.x.
A vzhledem k tomu, že „MySQL 4.1 Extended Support ended on December 31, 2009“, tak ohánět se pracovními důvody je docela vtipné. Až se databáze sesype, jediné, čeho se firma dočká, je posměch.
Joker
Profil
niobi:
az na to ze pokud z pracovnich duvodu pouzivas MySQL <5.0 tak je s ním docela potíž :(

Podobně je potíž, pokud z pracovních důvodů používáte Windows 2000 (a dokonce i u těch podpora definitivně skončila později, než u MySQL 4.1). Ale v obou případech bych jádro problému spatřoval jinde, než v kompatibilitě toho nástroje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0