Autor Zpráva
palcov
Profil
Trochu neobratně formulované téma, ale chuj s tym.
Takže - chtěl bych vytvořit jednoduchou tablku

CREATE TABLE obsazeni (
datum date PRIMARY KEY,
obsazeno smallint,
volno smallint)

v praxi - má to být kalendář obsazených a volných míst v ubytovacím zařízení na nějakou dobu dopředu. Chtěl bych ale standartně do tabulky nastrkat data na několik let dopředu (že je zatím volno), která by se už jen měnila. Takže udělat hodně řádků s daty jako "12.1.2006", "13.1.2006", "14.1.2006"... atd, to je asi jasné. Problém - jak na to? když napíšu: datum date PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT..., tak mi to tu tabulku nevytvoří (celkem logicky, ve skrytu duše jsem doufal že to mají ošetřené, aby se i datum mohlo zvětšovat)... a udělat nějaký skript, který by tabulku naplnil daty na několik let dopředu by bylo práce jak na kostele. Nevíte, co s tím??
Předem moc děkuju, pokud tohle vůbec někdo dočte do konce :)
thingwath
Profil
Není to spíš špatně navržená aplikace? Volno je prostě nepřítomnost obsazení, tak proč ukládat obsazení i volno?
palcov
Profil
To je jen detail... jde o to datum.
Volno a obsazeno je tam kvůli tomu, že se během času může měnit celkový počet míst..
Kajman_
Profil *
a udělat nějaký skript, který by tabulku naplnil daty na několik let dopředu by bylo práce jak na kostele

Jinak to težko půjde. Výsledek by mohl vypadat takto nějak:

insert into obsazeni (datum) values (date_add('2006-01-26',interval 1 day));
insert into obsazeni (datum) values (date_add('2006-01-26',interval 2 day));
...
insert into obsazeni (datum) values (date_add('2006-01-26',interval 1000 day));

Záleží na Vás, jak to snadno generovat. Určitě to zvládne i excel či jiný spreadsheet.
palcov
Profil
Tak to jo!! Udělám cyklus a naplním to :) díky moc!!
thingwath
Profil
Pokud je to proto, že se počet míst může změnit, tak mi přijde už úplně hloupý ukládat dva roky dopředu každý den počet volných míst podle současného stavu.
kaifman
Profil
no to teda chuj s tim to mas pravdu :-)
proste kdyz neni zaznam na ten datum tak je volno, kdyz je tak je obsazeno
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0