« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
mam problem nemozem zapnut mysql v control panel ->administrative tools->services->MySql nemozem dat start co s tym poradte mam apache 2.0.45 MySql 4.1.16 php 5.1.1 a phpMyAdmin 2.6.3
a potommi nejde ani phpMyAdmin surneeeeeeeee!!!!!!!!!
jozob
Anonymní
Klídek :-)... Skús popísať bližšie ako všetko vyzerá.

"nemozem zapnut mysql v control panel ... nemozem dat start"
* V akom zmysle nemôžeš dať štart?
* Nie je možné kliknúť na štart, alebo sa vyskytne nejaká chyba?
* Ak sa vyskytne nejaká chyba, skús napísať približne hlásenie
* Sleduj všetko čo súvisí s mysql, vyzerá niečo neobvykle?
* Skúšal si reinstall?
Anonymní
Profil *
pocuj nemozes mi dat tvoju mailovu adresu poslem ti prilohu zo screeshotom ako to cele vyzera proste ked dam start tak mi ohlasi chybu poslem ti to cele mailom
jozob
Anonymní
Zatiaľ nič neposielaj. Opíš tu chybu sem.
Anonymní
Profil *
TAK STLACIM START A JE TAM

COULD NOT START THE MYSQL SERVICE ON LOCAL COMPUTER
ERROR 1067 THE PROCESS TERMINATED UNEXPECTEDLY
Yuhů
Píše ti to, že proces byl ukončen neočekávaně. To znamená, že ti nikdo nedokáže poradit. Je mi líto. Máš to prostě rozbité nějakým nečekaným způsobem. Zkus to na jiném počítači.
jozob
Yuhů
Keď som mal Windows, tiež som mal podobný problém a podarilo sa mi ho vyriešiť. No bohužiaľ si už presne nepamätám ako som ho vyriešil. Ale zdá sa mi, že som použil konfiguračnú utilitu dodávanú s inštalačkou. Takže asi to bude nastavením. Poprípade by možno pomohlo zmazanie všetkých konfiguračných súborov a následná reinštalácia.
Anonymní
Profil *
na inom pc to mi ale nepomôze pretože ja to potrebujem aby to bežalo na majom kompe a reinštalaciu som už skusil a nič tak neviem počul som že by sa tam mali skopirovať neake subory ale neviem ake no skusim ine verzie php mysql a admina hadam to pomôže
jozob
Anonymní
"skusim ine verzie php mysql a admina hadam to pomôže"
To vôbec nepomôže. PhpMyAdmin je len webovo založený mysql klient, ktorý vôbec neovplyvňuje server.
Anonymní
Profil *
jozob

no tak skusim inu verziu php aj ked to neni najlepsie riasenie kedze sa ucim php 5 tym padom by som
potreboval php 5 no ale skusim to ved nemam vela moznosti ak o neakych vies tak sa prejav!
jozob
Anonymní
Ani reinštalácia php určite nepomôže. Mysql je samostatná služba, ktorej chod neovlyvňuje ani php a vonkocom už nie phpmyadmin. Chyba bude v nastavení, no na diaľku sa presne nedá určiť, v čom je problém.
Anonymní
Profil *
tak co mi vlastne doporucujes
jozob
Anonymní
Pohrabať sa v konfigurácii.
Anonymní
Profil *
mozno keby si blo trochu konkretnejsi
jozob
Anonymní
Už som napísal, budem citovať sám seba - Chyba bude v nastavení, no na diaľku sa presne nedá určiť, v čom je problém
Anonymní
Profil *
Zdravim,

poradi mi nekdo kde nastavim heslo pro phpMyAdmin?

mam v. 2.7.0 ale nemuzu nikde najit kam zadat heslo pro pristup na phpmyadmina.

dikes
jozob
Anonymní
Nová otázka = Nový thread (pre budúcnosť)

Konkrétne ide o súbor config.inc.php:
Nájdi premennú $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] a nastav ju podľa toho ako potrebuješ:
1.) cookie - v tom prípade sa pri vstupe do phpmyadmin zobrazí stránka s formulárom pre zadanie hesla,
2.) http - v tomto prípade sa pri vstupe zobrazí výzva prehliadača na zadanie hesla (vyskočí dialóg) - v oboch posledných prípadoch zadávaš heslo manuálne
3.) config - použije sa nastavenie konfigurácie - pri vstupe nemusíš nič zadávať, všetko sa udeje automaticky - ale musíš správne nastaviť premenné $cfg['Servers'][$i]['user'] a $cfg['Servers'][$i]['password']
Anonymní
Profil *
Omlouvam se za zmatky

do MySQL pres konzoli se dostanu heslem,

ale kdyz dam http autentifikaci, tak to po me chce jmeno a heslo, ale to root a heslo pro MySQL mi to nebere a jine nikde nenastavuju

a kdyz zadam metodu config a vyplnim jmeno a heslo tak mi to nahlasi chybu #1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

dik
jozob
Anonymní
Skús http a pri prihlasovaní daj len enter - nič nezadávaj - niekedy to funguje...
Anonymní
Profil *
Bohuzel to uz jsem zkousel a nefunguje.
jozob
Skús si vytvoriť nového užívateľa.
Anonymní
Profil *
Primo v konzoli MySQL?

jakej je na to prikaz, v helpu z konzole to nejak nemuzu najit
Anonymní
Profil *
tak uz se mi podarilo MySQL zborit uplne, nechce nastartovat sluzba a ani reinstalace nepomaha :(
jozob
Prihlaste sa ešte, kto nezmrvil mysql :-)

Tak to gratulujem :-)... Prečo to nikomu nejde, len mne áno...
jozob
Anonymní
Skús sa mrknuť do priečinku, kde to bolo nainštalované po odinštalácii, či tam nezostaly nastavenia, nejaké tabuľky a tak... Nájdi na disku súbor my.ini ten zmaž a zmaž aj všetky tabuľky, teda súbory, ktoré najdeš v preičinku, kde bolo nainštlované mysql. Potom skús znovu nainštalovať. A to by mohlo pomôcť aj v prvom prípade.
Anonymní
Profil *
ok :)

uz to mazu restartuju atp...
Anonymní
Profil *
tak MySQL nabehlo, ale nefunguje to z phpmyadmina

uzivatele z konzole udelat nemuzu, protoze nemuzu najit prikaz pro jeho vytvoreni
jozob
Takže pre pôvodného tázateľa: vyrieš ten problém tak, že zmažeš všetok bordel, ktorý po sebe MySQL nechalo.

Anonymní
"uzivatele z konzole udelat nemuzu, protoze nemuzu najit prikaz pro jeho vytvoreni"
Mrkni sa do tabuľky users v databáze mysql. Hoď si tam riadok ktorý bude vyzerať ako tie ostatné, ak to pôjde.
Tiež vyskúšaj v tej istej tabuľke zmeniť heslo rootovi - UPDATE users SET pass=PASSWORD("heslo") WHERE user='root'...
Neviem presne názvy políčok, ale veď to uvidíš. A použi funkciu PASSWORD, ako som napísal. Tuším že je to kryptované práve tou funkciou.
oXo
Profil *
koukam ze neni potreba registrace :)

jak se ale kouknu do tabulky primo z konzole mysql?
jozob
1.) USE mysql
2.) SELECT * FROM users
Ale neviem presne, ako sa tá tabuľka nazýva, skúšaj podobné názvy
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.