« 1 2
Autor Zpráva
oXo
Profil *
to jsem nasel (je to USER), ale ja vlastne asi nechci menit heslo pro root, to me funguje jinak bych se tam asi nezalogoval

ted zkusim pridat uzivatele
oXo
Profil *
tak bohuzel, zadam noveho uzivatele, ktery ma stejne zasifrovane heslo jako root, ale taky nelze prihlasit :(
jozob
Profil
oXo
Tiež som mal podobné problémy. Ale už si nepamätám presne ako som to riešil, ale asi jedno z dvoch možností:
1.) nastaviť meno aj heslo root, v phpmyadmin zvoliť http autentifikáciu a nakoniec pri prihlásení dať len prázdne polia (len enter)
2.) nastaviť pre roota prázdne heslo a skúsiť sa prihlásiť rovnako, ako v prvom prípade

Posledné riešenie by možno bolo nainštalovať nižšiu verziu MySQL, tá by nemala mať problémy s autentifikačným protokolom...
oXo
Profil *
no zajimave je ze kdyz odmazu heslo z roota (kdyz ho vylistuju tak tam neni) tak mi pripojeni na konzoli na to puvodni heslo funguje
oXo
Profil *
Na zkousku jsem si tam nahral nejakej PHP kod a je zajimave ze ignoruje prihlasovaci jmeno a heslo

<?
$se = "localhost";
$db = "test";
$db_name = "test";
$us = "pokus";
$pa = "qaw";

@$s = mysql_connect($se,$us,$pa);
mysql_select_db("$db");

$result = mysql_query("select * from text;");

while ($row = @mysql_fetch_array($result)):

echo "<tr>";
echo "<td>$row[text]</td>";
echo "</tr>";

endwhile;

?>

vygeneruje chybovou hlasku:

Warning: mysql_select_db(): Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\www\adresar\index.php on line 9
jozob
Profil
oXo
To robí obyčajne vtedy, ak zadáš neexistujúceho používateľa (tuším)...

Keď sa v skripte prihlasuješ do DB ako root, ide to v pohode?
oXo
Profil *
ne, ta sama hlaska,

ja to zkousel s tim pokus jen jestli to udela neco jineho
jozob
Profil
oXo
No ako som hovoril, podobné problémy som mal aj ja. Ale už si nepamätám ich riešenie. Ale jedná vec pomáha určite: PRECHOD NA LINUX :-), od vtedy som nemal žiadne problémy :-)
oXo
Profil *
zkusim dat mysql 3.xx jestli bude zmena :(
oXo
Profil *
beru si notebook na weekend a chtel jsem neco dodelat
jozob
Profil
oXo
"zkusim dat mysql 3.xx jestli bude zmena :("
To by malo pomôcť - pokiaľ si dobre pamätám, problémy s phpmyadminom som začal mať po upgrade z mysql 3 na 4.
oXo
Profil *
dal jsem 3.xx a primo z php to jede, ale z phpmyadmina ne :(
jozob
Profil
oXo
Keď to už ide normalne v PHP skripte, phpmyadmina stačí len nastaviť...
oXo
Profil *
huraa uz to jede i z phpmyadmina, ale nevim proc

zadal jsem uzivatele martin/martin a ted jsem to zmenil i v polozce 'controluser' a 'controlpass' v config.ic.php a jede to i z phpmyadmina

dekuji za trpelivost, pokud se mi neco povede rozchodit dam sem jen info pro ostatni
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0