Autor Zpráva
"doveda"
Profil *
Asi hodně laickej dotaz .... s MySQL nemám ještě vůbec žádné zkušenosti, všechna data v PHP ukládám
do souborů. Je mezi takto uloženými daty nějaký rozdíl v rychlosti ukládání a načítání oproti MySQL???
předem díkes
"doveda"
Profil *
omluva že zahlcuju fórum stejným dotazem dvakrát - jsem se ukliknul
jersywoo
Profil *
POkud data jenom zobrazuješ (includuješ) jsou soubory rychlejší. Pokud v nich vyhledáváš a selektivně zobrauješ je databáze rychlejší. Nemám to nijak ověřeno, ale je to domněnka. Pracuji jenom přes databázi.
"doveda"
Profil *
jersywoo: začínám se šťourat v grafice, takže je mám dost velký a binárně do nich "cikcak" načítám
a zpětně čtu a ta rychlost mě začíná hodně omezovat .....
jersywoo
Profil *
Pokud od nich zapisuješ, tak použij spíše DB.
"doveda"
Profil *
jersywoo: díkes
jozob
Profil
V tomto mám sám zmätok. Ale skôr by som povedal, že tam veľký rozdiel nebude, pretože aj DB sa zapisuje do súboru. Ale zase na druhej strane, je možné, že ak sa pripojím do DB, tabuľky sa načítajú do pamäte, ale to je len domnienka. Neviem, ako pracujú databázy, ale myslím, že veľký rozdiel v tom nebude. Navyše ak je DB fyzicky iný stroj, je potrebné nadviazať HTTP požiadavok nie?
luka
Profil *
HTTP požiadavok

no DB bezi na servri tak neviem aky pozadavok HTTP.A ci je to podobne ako subor tak to asi ee
jozob
Profil
luka
"no DB bezi na servri"
Samozrejme, ale len ak beží na rovnakej mašine. A nie každý DB server beží na rovnakej mašine. Ak nebeží na rovnakej mašine, tak už dochádza k HTTP požiadavkom, aspoň tak to chápem ja.

"A ci je to podobne ako subor tak to asi ee"
Aj data v DB sú v súboroch, takže neviem prečo by to malo byť až o toľko rýchlejšie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0