Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mam nasledujuci problem:

spravil som si databazu. v tejto databaze je plno tabuliek. kazda tabulka ma 14 stlpcov.
potom som spravil vypis z tejto tabulky. tento vypis je pobodny, ako excelovska tabulka = t.j. vypisuje sa to do okienok, ktore mozno upravovat / tu
[url=http://www.webdirect.sk/valpex/web/admin/obr1.jpg
]http://www.webdirect.sk/valpex/web/admin/obr1.jpg
[/url]

problem je v tom, ze neviem prist na to, ze ak upravim povedzme 3 riadky(v 20 riadkovej tabulke), aby sa mi ulozili (po stlaceni formularoveho tlacitka) tieto udaje do db. vzdy sa mi ulozi iba posledny riadok. Nejsom si isty, ci sa to vobec da. Budem vdacny za kazdu radu.
jozob
Profil
Meldo
No označ si jednotlivé políčka ako pole - [1], [2], [3], atď... Písmena budú určovať, ku ktorému riadku dáta patria. Potom si jednoducho vytvor cyklus, ktorým to postupne poukladáš. Doporučujem prezrieť kódy phpMyAdmin - je tam niečo podobné.
Meldo
Profil
jozob
Mozes to trosku rozviest? moc sa mi to nedari.
tu mam kod:



$poziadavka = "SELECT * FROM $tabulka";
$vysledok = mysql_query($poziadavka);
if($vysledok) {
?>
<table>
........... //tu su nepotrebne veci
<form name="<?php echo $co; ?>" method="post" action="index3.php?edit=cennik_guma_sk&tabulka=<?php echo $tabulka; ?>"> <!-- zaciatok formulara -->
........... //tu su nepotrebne veci
<?php
while ($riadok=mysql_fetch_array($vysledok, MYSQL_BOTH)) { //vyber z DB a nasledny vypis

echo "<tr><td><input type=\"text\" name=\"druh\" value=\"{$riadok['druh']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"kvalita\" value=\"{$riadok['kvalita']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"hrubka\" value=\"{$riadok['hrubka']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"farba\" value=\"{$riadok['farba']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"kg_m2\" value=\"{$riadok['kg_m2']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"cena_sk\" value=\"{$riadok['cena_sk']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"cena_cz\" value=\"{$riadok['cena_cz']}\" /></td><td><input type=\"text\" name=\"cena_eur\" value=\"{$riadok['cena_eur']}\" /></td></tr>";
?>

<?php
}
?>

Kajman_
Profil *
Musíš si ty řádky např očíslovat, jinak se ty hodnoty přepíší.


...name=\"druh-".$cisloradku++."\"... name=\"kvalita-$cisloradku\" ...
Meldo
Profil
takze som si oznacil jednotlive policka ako pole, tak ako radil jozob (dufam ze spravne). teraz vsak neviem, ako tu hodnotu odtial dostat(po odoslani formulara metodou post) - vypisat. uz som skusal vsetko mozne a bez uspechu.

echo "********";

while ($riadok=mysql_fetch_array($vysledok, MYSQL_BOTH)) { //vyber z DB a nasledny vypis

// parameter name ma hodnotu nazvu stlpcu + id, ktore priradi ku kazdemu riadku prave take id, ake id ma v DB.
echo "<tr><td><input type=\"text\" name=\"druh[{$riadok['id']}]\" value=\"{$riadok['druh']}\" /></td>................
Meldo
Profil
pre nasich potomkov prinasam odpoved :-)

echo $_POST["druh"][1]
echo $_POST["druh"][2]
atď...
jozob
Profil
Meldo
Veď tak som Ti to radil na začiatku :-) Ale problém bol, že som to nepopísal prenejšie, dúfal som, že to pochopíš, sorry :-)
Meldo
Profil
jozob
no... nevedel som, ako to zapisat. a vobec ma nenapadlo, ze za $_POST[''] mozem dat este [].
s php este nerobim dlho.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0