Autor Zpráva
bady
Profil *
takze klasika, stranka nechavaju sa odkazy, zapis do mysql...
ale na stranke bude moznost zmazat prispevok, ku kazdemu prispevku mam priradeny id, situacia:

povedzme ze niekto zmaze prispevok s id 4 a v databaze zostanu prispevky 1,2,3,5,6... atd.
potom si niekto bude chcet prispevok pridat, ako mu mam priradit spravne id?
lebo doteraz som to robil cez
$pocet_riadkov = mysql_num_rows($prispevky);
$id = $pocet_riadkov+1;

ale to mi je teraz ked xem mazat prispevky na prd. ako mozem zistit hodnotu vzdy posledneho id? alebo ako mozem prepisat hodnoty vsetkych id aby sli spravne t.j. 1,2,3,4,5 a nie 1,2,4,7?

dikes!
Marty
Profil
Když v databázi nastavíš sloupci "id" auto_increment bude se hodnota id generovat sama databází.

Pokud by jsi chtěl jiné řešení, bylo by nutné vybrat z databáze záznam s nejvyšším id, zjistit ho a pak s tím pracovat dále.
ash
Profil
ID príspevku je lepšie zadávať do tabuľky ako autoincrement, nemusíš sa starať, ktoré bude nasledujúce. A nie je dobré ho meniť.
Ak chceš mať na stránke číslovanie príspevkov zaradom, čísluj príspevky až pri vypisovaní bez ohľadu na to, aké id majú v tabuľke.
roberta
Profil
id sa nepoužíva na číslovanie záznamov, ale na jednoznačnú identifikáciu záznamu. takže je úplne jedno aké id je pridelené záznamu pri vkladaní do tabuľky...
bady
Profil *
Diky hosi, ten auto increment sa mi paci!!! Ale som zaciatocnik, takze mi to neak nejde nastavit, ked dam add new field a vyplnim meno dlzku a do extra dam auto increment, dam save tak mi to vyhodi:

Error


SQL-query:

ALTER TABLE `xyz` ADD `id` VARCHAR( 5 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT

MySQL said:
#1063 - Incorrect column specifier for column 'id'


kde robim chybu? diky moc!
Peca
Profil
Při použití auto_increment musí být sloupec typu int. Varchar(5) je text o pěti znacích, není to číslo.
Tomáš Domanik
Profil
ALTER TABLE `xyz` ADD `id` INT( 5 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY FIRST ;

AUTO_INCREMENT nemoze byt retazec ale hodnota (int, smallint ....) a musi to byt KEY
(FIRST definuje ze sa prida ako prvy stlpec)

S pozdravom a prianim pekneho zbytku dna
Tomas Domanik | iSOL.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0