Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Ahoj, jsem nějak natvrdlý, potřeboval bych poradit jakou strukturu databáze zvolit pro weblog.

Chtěl bych mít tabulku a v ní příspěvky a potom další, ve které bych je nějakým způsobem přiřazoval do kategorií. Tak nějak to má myslím Wordpress. Do nynějška jsem měl vše v jedné tabulce, ale byl problém s tím, do které kategorie příspěvek patří.

Jak to děláte Vy?
Kajman_
Profil *
Pokud to může být jen v jedné kategorii, tak do jedné tabulky, pokud ve víc, tak do dvou.
*Čvachta*
Profil *
Mám třeba tři kategorie a hodlám ještě další přidávat, nechci mít tabulku vždy jen pro jednu kategorii. Chtěl bych mít jednu na spoty a v druhé je nějak přiřazovat do kategorie. Pokud někdo víte, sem s tím.
bohumil
Profil *
prostuduj si zaklady relacnich db.

Ve strucnosti:

jedna tabulka Spoty, kde budou sloupce IDspotu(primarni klic), IDkategorie, NazevSpotu ObsahSpotu, Datum atd. Dale pak tabulka Kategorie, kde budou sloupce IDkategorie, NazevKategorie. No a v sloupci IDkategorie v tabulce Spoty, odkazujes na IDkategorie v tabulce Kategorie. Tudiz muzes mit N kategorii, ktere mohou obsahovat N spotu, ale dany spot muze byt pouze v jedne kategorii, Pokud chces umoznit, aby spot mohl byt ve vice kategoriich, musis pouzit vazbu M:N, tedy vytvorit si treti tabulku, ve ktere budes mit IDspotu a IDkategorie
*Čvachta*
Profil *
Super díky! To je přesně ono :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0