Autor Zpráva
mitr
Profil
Tak mě tak dnes napadalo, nebylo by dobré občas udělat (např. každý den v noci):

ALTER TABLE nazev_tabulky ORDER BY id DESC

Seřadit tak všechny záznamy v tabulce vzestupně, samozřejmě to myslím jen u tabulky, která má hodně moc dat a často se používá.
Jestli by to pro databázi nebylo lepší, že by měla řádky s nějvětším id hned na začátku, protože to jsou řádky které se nejčastěji používají (ať se jedná o nějaký redakční systém nebo cokoliv podobného) ostatní se načítají třeba až při zobrazení další stránky (pokud nevypisujete všechny články na stránku).
Je pravda že dokud by nedošlo k setřídění, tak by nové řádky byly opět na konci a jestli by to pro databázi nebylo víc na škodu než k užitku.
Ne že bych to chtěl někde používat, zatím ne, ale jen tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo nevíte přesně jestli by to mohlo nějak usnandnit práci databázi a nebo jestli je to na nic :)
Kajman_
Profil *
Myslím, že to na nic není. Pro práci se stejně asi použije index navěšený na id (předpokládám, že tam je).
mitr
Profil
Kajman_
Jak jsem psal to byla jen taková úvaha, samozřejmě na id by byl primární klíč a auto_increment
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0