Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Následující kód mi v PhpAdminu neustále háže chybovou hlášku: "#1054 - Unknown column 'ostatni_podminky' in 'field list' "

INSERT INTO aukce (id_aukce, zalozeni, nazev, popis, detail, technicke_podminky, ostatni_podminky, zacatek, konec, kod_oracle) VALUES ('3', 'NOW()', 'TEST', 'test základní popis', 'test detailní popis', 'test tech.podmínky', 'test ostatní podm.', '20060228060000', '20060228230000', 'S636')

'ostatni_podminky' v db existuje, je typu TEXT. Už mě nic nenapadá.:-/
MilanJ
Profil
Když hodnoty ostatni_podminky vynechám, dotaz projde. Nechápu ale proč?!
MilanJ
Profil
Mě to absolutně nedává smysl, pole tabulky ostatni_podminky nejde prostě naplnit, píše mi to, že prostě neexistuje!
Já mám ale v políčku u jiných záznamů hodnoty zadané!
MilanJ
Profil
Tak chyba je v názvu, když vynechám podminky, šlape to. Ale proč tomu tak je, netuším.
Leo
Profil
"#1054 - Unknown column 'ostatni_podminky' in 'field list'"

Tak tam nejspis pole ostatni_podminky opravdu neni, nemate to tam napriklad s diakritikou? Leo
MilanJ
Profil
nemám, kontroloval jsem to 10x. Zvláštní je, že jsem předtím vkládal data a nebyl problém.
Vyřešil jsem to přejmenováním pole, ale je to volaaké čudné.
KP91
Profil *
Resil jsem take tento problem. a to u nasledujiciho scriptu:

mysql_query("update TABULKA set SLOUPEC=".$PARAMETR." where id=".$UYIVATEL) or die("neprovedeno." . mysql_error());


stale mi to hayzelo tutez chybu a nakonec sem prisel na to ze staci zadavanou hodnotu dat do jednoduchyh uvozovek takze to pak vypada takto:

mysql_query("update pary set cstsidt='".$cstsidt."' where id=".$kdo) or die("neprovedeno." . mysql_error());
Leo
Profil
KP91 "nakonec sem prisel na to ze staci zadavanou hodnotu dat do jednoduchyh uvozovek"

Coz zalezi na tom, jaky datovy typ mate ve sloupci tabulky. Pokud ciselny tak tam uvozovky nemaji co delat, Leo
Joker
Profil
Leo
I číslo v uvozovkách to vezme, akorát se udělá automaticky převede na číslo.
Jinak řetězce se samozřejmě musí dávat do uvozovek.
A názvy sloupců, tabulek a identifikátorů by se měly v MySQL dávat do takových těch obrácených čárek, takže:
SELECT `sloupec` FROM `tabulka` WHERE `jinysloupec` = 'nějaký text'

Ale přiznám se, že na ty čárky víceméně kašlu a občas se mi to vymstí, když název sloupce koliduje s nějakým klíčovým slovem :-)
Leo
Profil
"I číslo v uvozovkách to vezme, akorát se udělá automaticky převede na číslo."

Vezme, ale to nic na veci nemeni. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0