Autor Zpráva
H2G0
Profil *
U svého poskytovatele hostingu mám omezen počet dotazů za hodinu (100 000 dotazů / hod)... mám někde šanci zjistit kolik jsem provedl dotazů za poslední hodinu?

Nebo pokud bych si chtěl vést statistiku v průběhu dne, jak na to?

díky
Gekon
Profil
tipuju to na blueboard.hosting.cz....
pokud to není nějaká mega stránka, kde je třeba deset tisíc lidí denně, tak nemáš problém... asi:)
Richi
Profil
To není o návštěvnosti 10tisíc lidí denne, třeba když bude používat redakční systém kde je už při načtení stránky a každého příspěvku hodně dotazů na databázi stačí pár desítek lidí najednou a limit prošvihne :-) nejlepší je neomezená databáze, ostatní je naprd ...
No a k dotazu jak to zjistit: nevím :-) zjistíš až jich bude moc a zvýšiš si limit
Leo
Profil
"třeba když bude používat redakční systém kde je už při načtení stránky a každého příspěvku hodně dotazů na databázi"

V tom pripade je dobre poohlednout se po jinem redakcnim systemu, Leo
medden
Profil *
"V tom pripade je dobre poohlednout se po jinem redakcnim systemu"
Alebo si doimplementovať cache systém / optimalizovať sql skripty (neťahať všetko na klienta, keď máme subselecty),teda ak sa jedná o vlastný RS, inak je skutočne jednoduchšie niekam prejsť.
Richi
Profil
Já bych to neřešil, databáze s omezeným počtem dotazů je prostě na houby :-) at děláš co děláš, jednou na tebe nekdo odkáže třeba na iDnes a 100tisíc dotazů máš prič za chvilku :-)
peta
Profil *
Richi
Mne by to taky zajimalo, jak zjistit pocet dotazu za nejaky cas. Nebo, jak zjistovat stabilitu ci spise zatizeni? Krome toho, pocitat online lidi. to jsou sql dotazy navic, priblizny pocet by se dal zjistit (pocet dotazu / cas / nejaky koeficient) , ten koeficient by byl dotazy/cas/online lidi
Richi
Profil
Nejsem odborník na databáze ale myslím že lepší hosting by tyhle informace mohl poskytovat (můj to bohužel taky nedělá)
Michal Škrabálek
Profil
Dělám to tak, že do configu s informacemi o připojení k db jsem přidal fci, která do ukončení připojení k databázi sečte všechny dotazy (fce ++), tzn. mi ukáže, kolik která stránka má dotazů na db. Sčítat je už je potom to nejmenší. Jen je to patrně jeden dotaz navíc, pokud tyto hodnoty chceme ukládat (a ukládat je do texťáku zbytečně snižuje výkon).

Nicméně souhlasím s tím, že hosting s omezeným počtem dotazů na db je absolutně k ničemu. Jak už tady někdo psal - někdy na vás odkáže vlivnější web a místo využití nárazově velké návstěvnosti vám nepojede web. Je to stejné, jako kdybyste prodával zboží, o které je najednou obrovský zájem a vám by zrovinka zavřeli obchod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0