Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Ahoj, mám 2 SQL dotazy, potřeboval bych je dát do jednoho.

První podle $url vybere id_kategorie a pak se provede druhý dotaz na tabulku články s podmínkou že kategorie = $id_kategorie co vrátil první dotaz.


SELECT nazev, kategorie_id FROM kategorie WHERE url = $kategorie;


SELECT id, url, DATE_FORMAT(datum, "%W %d.%m.%Y") AS datum, nazev, obsah FROM clanky WHERE kategorie = $kategorie_id ORDER BY id DESC;


Je to pouze obrazně, ale snad se z toho dá pochopit princip. Snažil jsem se, ale nemohu na to přijít.

Předem díky za radu
Leo
Profil
Osobne bych do URL dal CISLO kategorie a mate to, Leo
*Čvachta*
Profil *
Jenomže url se "vytahne" z url adresy, nechci číslo kategorie, ale jméno, už jenom kůli SEO a uživatelům.
jersywoo
Profil *
Takhle by to mělo fungovat. Zkus se v nějaký knížce nebo na mysql.com podívat na vybírání z více tabulek.Už ani nevím jak se tomu říká, tomu přiřazování předpon před tečkou.

SELECT x.nazev, x.kategorie_id,y.id, y.url, DATE_FORMAT(y.datum, "%W %d.%m.%Y") AS datum, nazev, obsah FROM kategorie x,clanky y WHERE x.url = $kategorie AND y.kategorie = x.kategorie_id ORDER BY id DESC
*Čvachta*
Profil *

SELECT clanky.nazev, kategorie.kategorie_nazev FROM kategorie, clanky WHERE kategorie.kategorie_url = "internet" AND clanky.kategorie = kategorie.kategorie_id


Super, mám to :) Díky
ninja
Profil
...uplne nejobycejnejsi JOIN
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0