Autor Zpráva
Gromas
Profil *
Můžete mi prosím poradit. Mám databázi cest. V prohlížeči mám vyhledávací formulář se dvěma imputy. První ($vyber) hledá fulltext a druhý ($vyber1) obtížnost. Každý zvlášť hledá v pohodě, ale dohromady to funguje jen s climbers. Vůbec nevím kudy do toho, protože teprve začínám.

if (!$vyber == 0 AND !$vyber1 == 0 )
$sql1 = "SELECT sector,rock,way,difficulty,difficulty1 FROM guide WHERE sector LIKE '%$vyber%' OR rock LIKE '%$vyber%' OR way LIKE '%$vyber%' OR climbers LIKE '%$vyber%' AND difficulty LIKE '$vyber1' OR difficulty1 LIKE '$vyber1' ORDER BY sector,rock";

Tak takhle jsem si myslel, že to bude fungovat.
Peca
Profil
Asi jsem to nepochopil úlpně správně, ale řekl bych, že tam chybí nějaké závorky, které by dávali k sobě určité podmínky. Co se týče difficulty, upřednostnil bych = před like.
$sql1 = "SELECT sector,rock,way,difficulty,difficulty1 FROM guide WHERE (sector LIKE '%$vyber%' OR rock LIKE '%$vyber%' OR way LIKE '%$vyber%' OR climbers LIKE '%$vyber%') AND (difficulty = '$vyber1' OR difficulty1 = '$vyber1') ORDER BY sector,rock";
Gromas
Profil *
Peca díky zdá se, že to funguje. ještě musím doladit nějaký nedostatky, ale to už dopadne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0