Autor Zpráva
dodox
Profil
Dobrej,
mám problém se znakovou sadou v MySQL. Ikdyž nastvavím v MySQL zn. sadu na latin2 nebo cp1250 tak i po načtení dat do stránky mi to špatně zobrazuje diakritiku. Charset webové stránky je iso-8859-2 tudíž latin2. Mohl by mi někdo poradit jak na to a nebo aspoň říct důvod, proč ta nekompatibilita ?
Dík
Hugo
Profil
dodox

A v jakém kódování jsi ty data do db ukládal?

Jed ůležité nastavit při každém připojení správně požadované kódování dotazu i výsledku, např. pomocí
SET NAMES 'latin2'
Viktor
Profil *
No s tím se potýkám také. Může mi někdo vysvětlit proč příkaz @mysql_query("SET NAMES cp1250"); mi na lokále nědělá vůbec nic i když změním names na cokoliv. Names jsem musel definovat až po spštění databáze na webu. Používám PHP Home 2.3.4. To asi bude příčina toho, že když vyexportuji data z PHPAdminu na Forpsi a naimportuji na lokálním PC jde čeština do kytek

@$connect_server=MySQL_connect (DB_HOSTITEL, DB_UZIVATEL, DB_HESLO) or die ("Nepodařilo se spojit s databázovým serverem - kontaktujte prosím správce webu");
@$connect_databaze=MySQL_select_db (DB_DATABAZE) or die ("Nepodařilo se spojit s databázi - kontaktujte prosím správce webu");
@mysql_query("SET NAMES cp1250");
Kajman_
Profil *
Viktor:
Možná je na lokále stará verze (4.0) mysql, která znakové sady nepodporuje.
Viktor
Profil *
Tak mi proboha někdo poraďte jak zjistím verzi mysql a co mám udělat abych přešel na vyšší verzi a jakou.
Kajman_
Profil *
SELECT version()

A kdyby to bylo tím, tak třeba verzi 4.1.18
Viktor
Profil *
Díky.
Takže mi to vyhodilo MySQL 4.0.20a-nt
Na PC mám naindtalovaný balíček PHP Home 2.3.4
Poraď mi prosím co mám stáhnout a jak s upgrade. Musí se provést oddinstalace původního?

Díky
Kajman_
Profil *
Netuším. Zkus si k tomu přečíst dokumentaci, tam to asi bude.
Viktor
Profil *
Prolezl jsem net a z diskusí vyplynulo, že je to opravdu způsobeno verzí MySQL. Tato verze má default latin1 natvrdo. Novější verzi PHP Home jsem nenašel a upgrade MYSQl také ne. Webhostingy upgradujou, PHP Home bohužel ne.

Díky za rady
Leo
Profil
"Webhostingy upgradujou, PHP Home bohužel ne."

Horsi by to bylo naopak. Nad tim, co si nainstalujete doma mate plnou kontrolu, coz se o webhostingu rict neda. Leo
Kajman_
Profil *
http://dev.mysql.com/downloads/mysql/4.1.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0