Autor Zpráva
Celebi
Profil
Jaké kódování stránek a databáze mám nastavit za předpokladu, že:
-v databázi by se měli zobrazovat všechny ščřž atd... normálně jako ščřž.
-na stránkách fungoval výpis z databáze a zároveň by normálně fungoval i normální text se všemi diakritickými znamínky a pod.
Jsem na serveru ic.cz.

A ještě mám dotaz: Záleží při zobrazování stránek na tom jestli píšu stránku v notepadu?
Marty
Profil
S notepadem mám špatné zkušenosti ohledně UTF-8, strašně jsem se trápil s jedním skriptem až jsem zjistil, že notepad nějak zvláštně zakódoval určité znaky, doporučuji PSPAD, kdo ozkusí, nechce jiné.

Kódování doporučuji UTF-8, jsou tam všechny potřebné znaky, ale nevím jak to je u ic.cz, jestli to tam nemají nějak natvrdo přednastavené. Jen je nutné zkontrolovat si, jestli je kódování nastavené všude stejně (pro výběr z databáze, pro porovnávání, atd...).

Pokud nepoužiješ nějaké hebrejské kódování, české znaky se zobrazí normálně.
medden
Profil *
doporučuji PSPAD, kdo ozkusí, nechce jiné.
Ja som pred časom prešiel z PSPadu na jEdit a nemôžem si to vynachváliť, ale to je OT

Tie problémy s notepadom sú spôsobené kvôli tomu, že vkladá na začiatok utf-8 súboru identifikačné bajty a php to berie akoby to bol normálny text.

ad kódovnia: dá sa použiť normálne jedno z utf-8, cp1250, iso-8859-2, doporučujem najviac utf-8.
Samozrejme treba nastaviť v db collation, a pri pripojené set names a set character_set_results (už bolo veľakrát v tejto diskusii) a na html stránkach dať také isté kódovanie v meta tagu, a hodí sa dať informáciu aj do hlavičky content-type.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0