Autor Zpráva
jura
Profil *
Na webu mám několik nezávislých php skriptů, které se spojují s různými tabulkami ve stejné databázi MySQL. Chci se zeptat, zda je vzhledem k optimalizaci rychlosti výhodnější, připojovat se k databázi v každém skriptu zvlášť, nebo zda se používá pouze jedno připojení pro všechny skripty naráz?
roberta
vzhľadom k optimalizácii je výhodnejšie použiť jedno pripojenie k db
Kajman_
Profil *
A obcas muze byt rychlejsi pconnect.
jura
Profil *
A obcas muze byt rychlejsi pconnect.

Bohužel web je na serveru webzdarma a nejsem si jist, zda tam pconnect funguje?
fisch
Profil *
Už dlouho se snažím připojit k mysql na localhostu. Vždycky to hlásí chybu, že se nelze připojit. Zkoušel jsem upravovat direktivy v php.ini, co se týče mysql - nic nepomohlo. Prostě už jen příkaz mysql_connect nefunguje (cannot connet to mysql on 'localhost') atd.........
nightfish
(cannot connet to mysql on 'localhost') atd
atd. atd. co? to si máme něco domyslet?
běží mysql server? máš na něj oprávnění? lze se připojit přes konzoli?
fisch
Profil *
pardon... ja nevěděl, že budete takle ochotní : )) No v každym případě se přes SQL okno do databáze normálně dostanu a pracuju s databázema... ale php se tam prostě nepřipojí...

mysql_connect(): Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in f:wwwindex.php on line 2

jestli se to podaří rozchodit, máte u mě pivo : ))
fisch
Profil *
jestli má mysql běžet na stejném serveru, jako php, proč to teda nefunguje. Můžu vědět, co dělám špatně? nejspíš to bude nějaká banalita, kterou pořád přehlížím...
nightfish
fisch
používáš zřejmě nějakou starší verzi php, která obsahuje starou verzi klientské knihovny pro mySQL, která se neumí připojit k mysql serveru verze 4.1+

řešením je použít rozšíření mysqli a nebo upgrade PHP
fisch
Profil *
ok dik... zkusim
fisch
Profil *
ale moje verze php je 4.3.5 čili ta samá jako třeba na webzdarma.... tak zkusim ještě nižší mysql než je 4.1
fisch
Profil *
ale moje verze php je 4.3.5 čili ta samá jako třeba na webzdarma.... tak zkusim ještě nižší mysql než je 4.1
fisch
Profil *
to je ale blbost....
fisch
Profil *
tak tohle už jsem vyřešil.. mám správné verze php, mysql i apache funkční, ale zas to hlásí chybu :
Fatal error: Call to undefined function MySQL_Connect() in C:devwwwmysql.php on line 13
djlj
fisch
Povol si rozšíření pro práci s mysql v konfiguračním souboru php.
fisch
Profil *
a nevíš jak se ten příjaz jmenuje? nemůžu to tady najít.. co se týče mysql, tak je v konfiguráku php akorát info o uživateli, hesle, portu, socketech atd... něco jako mysql extension nikde nic
nightfish
fisch
extension=php_mysql.dll
(+ pak je potřeba ještě zkopírovat soubor libmysql.dll do $PATH)
fisch
Profil *
Tak už to šlape... problém byl v těch knihovnách. Díky moc chlapy!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0