Autor Zpráva
djlj
Profil
Zdravím, znáte nějaký soft (script) pro Linux, který umí zaznamenávat počty dotazů na databázi MySQL?
Kajman_
Profil *
Myslím, že to umí přímo mysql.
Peca
Profil
Zkus proklikat PHPAdmina. Uvidíš, co všechno se z toho dá dozvědět...
JeremyCB
Profil
V PHPMyAdminovi to je v 'zobrazit procesy' zalozka 'stav'
Jan Horak
Profil
"Zobrazit procesy" zobrazi akorat aktualni stav v dany okamzik ... coz je trebas 10 procesu, ale tim servrem muze prochazet nekolik stovek procesu za vterinu, ktere v dany okamzik vypisu jsou jiz ukoncene ...
djlj
Profil
Kajman_, Peca, JeremyCB
Asi jste mě špatně pochopili. Potřebuji soft, který to bude logovat. To, co dělá PMA napsal Jan Horak...
Hugo
Profil
djlj

Logování přístupů děla mysql, podívej se co ti vyhodí
SHOW STATUS
djlj
Profil
Hugo
Jenže to vypisuje průměr... já chci zjistit počet dotazů v každou určitou vteřinu...
Kajman_
Profil *
Asi jste mě špatně pochopili. Potřebuji soft, který to bude logovat.

A jste si jistý, že mysql server nejde nakonfigurovat tak, aby si zapisoval log?

http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/query-log.html
Jan Horak
Profil
Kajman_: A co kdyz ten server generuje nekolik set az tisic dotazu za vterinu ? To preci nelze resit rucne pres log ? Hlavne by to chtelo trebas online statistiky ... nejlepe na pocet dotazu/vterina na databazi ... coz uz vubec netusim kde.
Kajman_
Profil *
Kajman_: A co kdyz ten server generuje nekolik set az tisic dotazu za vterinu ? To preci nelze resit rucne pres log ?

Ručně bych to nedělal, ani kdyby to byl jeden dotaz za hodinu :-)

Novější verze mysql snad i umí dělat log do tabulky, pokud se vám tedy nechce programovat statistiky ze souboru, tak můžete zkusit statistiky přes sql. Otázkou je, jestli nějaké ty online statistiky nebudou vytěžovat server víc než všechny ostatní dotazy dohromady :-)
mitr
Profil
MySQL Administrator dělá hezký grafy :)
http://dev.mysql.com/downloads/administrator/1.1.html
djlj
Profil
mitr
Díky za tip :).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0