Autor Zpráva
meca
Profil
Mám vizi, bohužel, již nadpis předpovídá, že nejen že mi ji nepomůže vyřešit Google, ale především ji ani neumím pojmenovat.

Jde o to, že vypisuji údaje z databáze, avšak nechci, aby v tomto se v tomto výpisu vyskytovali více než tři řádky za sebou, v nichž je stejná hodnota v daném sloupci...

Konkrétněji řečeno, nechci aby za sebou bylo více řádků, s číslem "5" ve sloupci "sloupce".

Mám takové tušení, že by se to dalo udělat pomocí distinct, nic bližšího jsem však bohužel nevykoumal..
Jakub
Profil
select distinct sloupce from tabulka
mitr
Profil
myslí spíš např.
SELECT * FROM tabulka GROUP BY sloupec
ne ?
meca
Profil
Jakub
No, jastný... ale jak tam mám zakomponovat to víc než tři a jaký sloupec?

mitr
No, inu.. GROUP mi ve výsledku zobrazí vždy jeden řádek se tou hodnotou ve sloupec, jenže já bych potřeboval, aby to nezobrazovalo pouze když jsou víc než tři zasebou se s tejným číslem... Jinak vše :-/
error414-
Profil *
DISTINCT
error414-
Profil *
SELECT DISTINCT co
FROM odkud
meca
Profil
error414-
No, to má do důsledku stejný efekt, jako GROUP (via výše)... Jenomže navíc to vybere pouze ten sloupec, který v kterým nechci, aby se to opakovalo...
mitr
Profil
meca
nj vidíš přečetl jsem si to ještě jednou a ono to tam je slvoně tři :))) proto jsem to asi přehlédl :)))
A můžeš tak trochu říct na co to asi tak je ? Jestli by to nešlo třeba jinak a nebo jaké tam jsou další sloupce ? :)
meca
Profil
mitr
Můžu říct úplně přesně, na co to je ;)

Totiž, snažím se o RSS čtečku (alá blogportal.hlava.net), kde jakmile se přidá nový zdroj, do tabulky se články se naráz zapíše třebas 20 článků se stejným časem z RSS onoho výstupu. A já chci zabránit tomu, aby se těch 20 článků nevypsalo na úvodní stranu pod sebe, ale aby se vypsali například pouze tři nejnovější...

Btw, vysvětlování mi vždycky nešlo, tak doufám, že to alespoň trochu jde ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0